ابعاد و اندازه های استاندارد فرش را بدانید

این روزها با پیشرفت تکلنولوژِی و پیشرفت دنیای فرش ، فرش ها در اشکال مختلف و متنوعی دیده می شوند . امروزه طرح و رنگ ، اشکال و حتی اندازه های متفاوتی نیز برای فرش ها به بازار آمده است . اندازه و ابعاد فرش ها تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آن ها دارند . ما در این مقاله قصد داریم ابعاد و اندازه های استاندارد فرش ها ، مکان استفاده ی آن ها و قیمتشان را برای شما بگوییم. امدواریم مطلب مفیدی باشد . با ما همراه باشید .

اندازه ی فرش ها

این روز ها تولید کنندگان می توانند فرش ها را سفارشی سازی کنند و آن ها را در اندازه هایی که مشتریان نیاز دارند بسازند . اما اندازه های استاندارد فرش ها ، ۳ متری ، ۶ متری ، ۹ متری و ۱۲ متری هستند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند و از آن ها در قسمت های مختلفی از خانه استفاده می شود .

نکته : خیلی از افراد هستند که وارد فروشگاه های فرش می شوند و می گویند فرش ۴و نیم متری یا ۷ و نیم متری و …. می خواهیم . این فرش ها سفارشی هستند و استاندارد فرش ها به گونه ای است که پایین تر برایتان توضیح می دهیم .

فرش ۳ متری

ابعاد فرش های ۳ متری دو در یک ( ۲ * ۱ ) هستند . بیشترین موارد استفاده از این فرش ها در آشپزخانه است و به دلیل اندازه ی کوچکش ، کم ترین قیمت را میان تمامی فرش ها دارد.

فرش ۶ متری

ابعاد فرش های ۶ متری سه در ۲ است و قیمت بیشتری نسبت به فرش ۳ متری دارند . از فرش های ۶ متری اکثرا در اتاق خواب استفاده می شود و گاهی هم در خانه های بزرگ در قسمت هال خانه به کار می روند .

فرش ۹ متری

ابعاد این فرش ها ۳ و نیم در ۲ و نیم ( ۳.۵ * ۲.۵ ) است و با توجه به اصل هرچه بزرگ تر ، قیمت بیشتر ، این فرش قیمت بالا تری نسبت به دو فرش قبلی دارد . بیش ترین مورد استفاده از این فرش ها در اتاق پذیرایی خانه های کوچک است .

فرش ۱۲ متری

ابعاد این فرش ها ۳ در ۴ می باشد . این فرش ها بیشترین مورد استفاده را در بین تمامی فرش ها دارند به طوری که تقریبا در هر خانه ای یک فرش ۱۲ متری هست . این فرش بالا ترین قیمت را در بین فرش های استاندارد دارند و اکثرا در پذیرایی خانه از آن ها استفاده می شود .

 

شما می توانید انواع فرش ها در اندازه های مختلف را در دسته بندی های فرش ساوین، فرش نگین مشهد، فرش ستاره کویر یزد، فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش گل برجسته و فرش ماشینی کاشان مشاهده و خریداری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران ، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست