اهمیت پهن کردن فرش در زیبایی منزل

در رابطه با فرش، خیلی از مسائل مانند رنگ دیوار ها، رنگ مبل ها، تابلو ها و اجزای دیگر دکوراسیون منزل در زیبایی خانه تاثیر گذارند و دخیل هستند. یکی از مسائلی که بسیار حائظ اهمیت است و در زیباسازی منزل نقش مهمی دارد ولی کم به آن توجه می شود، نحوه ی پهن کردن فرش هاست که ما در این مقاله انواع روش های پهن کردن فرش را برای شما توضیح می دهیم.

انواع روش های پهن کردن فرش

پایه های عقبی مبل روی زمین

معمولا در اکثر منازل این روش جواب می دهد. تفاوتی ندارد که منزل بزرگ است یا کوچک و یا اینکه فضای نشیمن یا پذیرایی چقدر است. در این روش به چیدمان بهتر مبلمان نیز کمک می شود. زیرا در این حالت مبل ها برای اینکه دور تا دور فرش مورد نظر قرار بگیرند، باید حداقل فاصله ممکن را با هم داشته باشند. فقط کافیست به سایز فرش دقت کنید. فرش باید با فضای شما تناسب خوبی داشته باشد تا این روش درست از آب در بیاید.

تعدادی از پایه ها روی فرش

این روش همیشه جواب نمی دهد و وابستگی هایی دارد و با توجه به مدل مبل ها حالات قرار گرفتن فرش فرق می کند. مثلا در کنار مبل هایتان چند صندلی دارید که که با مبل ها تفاوت دارند و یک دست نیستند. در واقع این روش، روشی است که چیدمان را به دلخواه خودتا انجام می دهید و بیشتر مناسب فضاهای بزرگ است.

هر ۴ پایه روی فرش

مهم ترین نکته ای که باید در این روش به آن توجه داشته باشید، اندازه فرش شما است. در صورتی که فرش بزرگی در اختیار داشته باشید می توانید تمام مبل ها و صندلی ها را بر روی آن قرار دهید و به هیچ وجه نیازی ندارید که به روش های دیگر توجه کنید. کار خودتان را راحت کنید و تمام پایه های مبل هایتان را روی فرش بگذارید.

پایه روی فرش نباشد

اگر قصد دارید که خانه ی مدرنی و داشته باشید و از فرش های فانتزی و کوچک برای تزئین منزلتان استفاده کنید، تمام روش هایی که تا به حال گفته شد را دور بریزید. شما نباید هیچ مبلی روی فرشتان قرار دهید. اگر حتی فقط پایه های جلویی مبل ها را روی فرش بگذارید دیگر چیزی از طرح و نقشه ی فرش باقی نمی ماند. پس اگر دوست دارید فرش زیبای تان توی چشم باشد، مبل ها را دور بچینید و به انتقاد دیگران هم اهمیت ندهید.

فاصله ۴۵ سانتی فرش با لبه ی دیوار

اگر به دکور چیدن مادرها یا مادربزرگ ها دقت کنید، حتما به این نکته می رسید؛ قانونی که در همه دنیا و در همه نسل ها جریان داشته و تا امروز هم کسی نتوانسته آن را تغییر دهد؛ اینکه اگر فرش بزرگی در خانه پهن می کنید باید اندازه اش را طوری در نظر بگیرید که حتما از لبه دیوارها دست کم ۴۵ سانتی متر فاصله داشته باشد. البته این قانون بیشتر به درد خانه هایی با حال و هوای سنتی می خورد و البته خانه های بزرگی که به راحتی یک فرش ۹ یا ۱۲ مترمربعی را در وسط پذیرایی جای می دهد. اگر خانه تان در اندازه این حرف ها نیست، آن وقت قانون برای شما کمی فرق می کند. در این صورت باید به جای فاصله ۴۵ سانتی متری قانون فاصله ۲۰ سانتی متر تا لبه دیوار را رعایت کنید.

فرش زیر میز ناهارخوری

در صورتی که آشپرختنه ی بزرگی دارید و جا و فضای بسیار زیادی برای قرار دادن میز ناهار خوری دارید ، می توانید زیر میز فرش پهن کنید اما این را بدانید که فرش باید از هر طرف میز ۶۰ سانتی متر بیرون آمده باشد . به این شکل تمامی پایه های صندلی های میز ناهار خوری بر روی فرش قرار می گیرد و از کج شدن صندلی ها و همینطور روی زمین ماندن پای افراد جلوگیری می شود . البته این روش استاندارد ترین روش است و زیبا تر هم به نظر می رسد .

 

 

در فروشگاه زیراگ میتوایند انواع طرح و نقش فرش ماشینی ایرانی بصورت فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش گل برجسته را مشاهده، انتخاب و خریداری کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های ارتباطی در صفحه ی تماس با ما، سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست