تفاوت فرش وینتیج و فرش فانتزی در چیست؟

این روز ها با پیشرفت صنعت فرش ، انواع مختلفی از فرش ها وارد بازار شده اند که هر کدام طرح و نقش های مخصوص به خود را دارند و مناسب دکوراسیون های به خصوصی هستند . خیلی از افراد بعضی از فرش ها را نمی شناسند و در انتخاب آن ها اشتباه می کنند . بیشتر خریداران فرش های وینتیج و فرش های فانتزی را با هم اشتباه می گیرند و به همین دلیل ما این مطلب را آماده کردیم تا این نوع فرش را بهتر بشناسید .

تفاوت های فرش وینتیج و فرش فانتزی

برخی افراد فکر می کنند که فرش وینتیج از دسته ی فرش های فانتزی محسوب می شود که این تفکری اشتباه است . در ادامه ی مطلب هرکدام را توضیح می دهیم تا متوجه تفاوت های بین این دو نوع فرش بشوید .

فرش وینتیج چیست؟

کلمه ی وینتیج به شکل کلی به معنی عتیقه است و به وسائلی گفته می شود که به نوعی قدیمی محسوب می شوند . به همین دلیل به فرش هایی که شباهت بسیار زیادی به فرش های خیلی قدیمی دارند ، فرش کهنه نما یا همان فرش وینتیج می گویند .  فرش ها وقتی قدمت بیشتری داشته باشند و به اصطلاح بیشتر پا خورده باشند ارزشمند تر می شوند و قیمت بالا تری دارند که به همین دلیل این روزها فرش های ماشینی را به شکل فرش های قدیمی می بافند و یا فرش های جدید را با روش هایی به فرش کهنه تبدیل می کنند  به آن ها فرش وینتیج یا کهنه نما می گویند . این فرش ها را می توان هم در دکوراسیون های مدرن و هم در دکوراسیون های سنتی استفاده کرد که یک مزیت به حساب می آید .

فرش فنتزی چیست؟

فرش های فانتزی نیز مانند بسیاری از فرش ها ، طرفداران مخصوص به خود را دارند . در این فرش ها از رنگ های روشن و براق استفاده می شود و اکثرا حال برجسته دارند که وجود این رنگ ها و حالت ها جذابیتی بسیاری به این فرش ها داده است . در این فرش ها اکثرا از اشکال هندسی مختلف استفاده می شود . این فرش ها را به عنوان فرش مدرن نیز می شناسند و اکثرا از آن ها در راهروها ، اتاق کودکان و اتاق خواب ها استفاده می کنند . از زیر مجموعه این فرش ها نیز می توان به فرش اتاق کودک ، فرش فریز ، فرش شگی و فرش شنل اشاره کرد .

 

شما می توانید انواع فرش وینتیج و فانتزی را در دسته بندی های فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش گل برجسته و فرش ماشینی کاشان مشاهده و خریداری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست