چگونه عمر فرش ماشینی را افزایش دهیم؟ (بخش اول)

افزایش عمر فرش

یکی از مهم ترین وسائل خانه که زیبایی زیادی به خانه می بخشد و قیمت نسبتا بالایی دارد ، فرش است . به همین دلیل اکثر افراد دوست دارند و تلاش می کنند که فرش هایشان بیشتر عمر کنند ، به خصوص اگر که طرح فرش زیبا باشد و حس خوبی به آن ها بدهد . یک سری کارها را باید انجام داد و یک سری دیگر را نباید انجام داد تا عمر فرش افزایش پیدا کند . در این مطلب قصد داریم باید ها و نباید هایی که باعث افزایش عمر فرش می شوند را توضیح دهیم . پس اگر عمر فرش برایتان مهم است و به دنبال افزایش آن هستید ، این مطلب را دنبال کنید .

نکته : پیش از گفتن روش ها بهتر است بدانید که فرش ها امروزه همگی عمر زیادی دارند و تقریبا عمرشان یکسان است . اما فرش های آکریلیک عمر بیشتری نسبت به دیگر فرش ها دارند که به همین دلیل بیشترین میزان فروش را بین فرش ها دارند .

روش های افزایش عمر فرش

۱ – جارو کشیدن فرش

یکی از روش هایی که باعث می شود عمر فرش افزایش پیدا کند ، جارو کشیدن فرش است . این عمل باعث می شود که گرد و خاک و ازین قبیل مواد روی فرش باقی نماند . پس پیشنهاد می کنیم فرش خود را به صورت منظم و مرتب ، ۲ الی ۳ بار در هفته جارو بکشید .

۲ – استفاده از رو فرشی

یک سری مکان ها در خانه وجود دارد که افراد بیشتر از جاهای دیگر در آن رفت و آمد می کنند . این رفت و آمد می تواند به مرور زمان باعث فرسودگی فرش شود . پیشنهاد می کنیم در مکان بر روی فرش از یک رو فرشی استفاده کنید تا از این اتفاق جلو گیری شود .

۳ – از بین بردن لکه

از دیگر راه هایی که باعث افزایش عمر می شود ، پاک کردن و از بین بردن هرچه سریعتر لکه های ایجاد شده روی است . چرا که لکه ها اگر دیر پاک شوند ، ممکن است اثری از آن ها در فرش باقی بماند و به بافت آسب زده و عمر فرش را کوتاه کند .

۴ – روی فرش از کفش استفاده نکنید

راه رفتن با کفش روی فرش در فرهنگ ایرانی اتفاق رایجی نیست و افراد بسیار کمی هستند که با کفش روی فرش راه می روند . وزن اشخاص باعث می شود که با کفش ، فشار روی فرش بیشتر شود و از عمر آن بکاهد ، پس بهتر است که به هیچ وجه این کار را انجام ندهید .

 

شما می توانید انواع فرش ماشینی با طرح و رنگ متنوع را در دسته بندی های فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش گل برجسته و فرش ماشینی کاشان مشاهده و خریداری نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران ، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست