جارو زدن ، اولین قدم برای نگهداری از فرش

یکی از لوازم منزل که اهمیت بسیاری دارد و باید به خوبی از آن نگهداری شود ، فرش است . فرش ها از عوامل اصلی زیبایی منزل به حساب می آیند و باید دقت بسیاری در نگهداری از آن ها به خرج داد . روش های بسیاری برای نگهداری از فرش وجود دارد که انجام همه ی آن ها به نحوی حیاتیست . یکی از این روش ها جارو زدن است که در ادامه اصول و نحوه انجام آن را توضیح خواهیم داد .

جارو زدن

استفاده از جارو اولین و یکی از مهم ترین روش های نگهداری از فرش است . جاروهایی که برس های دوار شکل دارند ، می توانند پزینه ی خوبی برای جارو زدن فرش باشند . برخی فرش ها ، مانند فرش های پشمی که حالت پرز پرز دارند در برابر جارو زدن نسبتا حساس نشان می دهند . برای این گونه فرش ها بهترین گزینه ، جارو برقی است . چرا که جارو برقی پرز های فرش را بر هم می زند و در بر طرف کردن ذرات کمک می کند .

جارو زدن سنتی

جاررو زدن فرش به روش سنتی ، همان استفاده از جارو دستی است . در گذشته بانوان ایرانی با جارو دستی فرش ها را جارو می کردند که این کار باعث ایجاد گرد و غبار نیز می شد . در این روش بانوان ایرانی خیلی به جهت خواب فرش اهمیت می دادند و تلاش می کردند در جهت خواب فرش ، فرش را جارو کنند تا تراکم فرش حفظ شود .
مطمئنا این را شنیده اید که فرش هرچه بیشتر پا بخورد زیبا تر می شود . امروزه جارو زدن فرش ، حکم پا خوردن را دارد .

جا به جا شدن به هنگام جارو کشی

یکی از اصولی که به هنگام جارو زدن بهتر است آن را رعایت کنید ، جا به جا شدن به هنگام جارو زدن است . وقتی دارید جارو می زنید ، بعضی وقت ها فرش را در جهات مختلف و برعکس جارو بزنید تا حالت پرز های فرش تغییر نکند . این عمل برای جلوگیری از پرز پرز شدن فرش ها انجام می شود و رعایت آن اهمیت زیادی دارد .

دقت و نظم در جارو زدن

یکی دیگر از مسائلی که در کثیف شدن فرش ها تاثیر می گذارد ، رفت و آمد است . به هنگام جارو زدن فرش ، دقت و نظم را کاملا رعایت کنید . وقتی فرش کثیف باشد و روی آن راه بروید ، باعث می شود که عوامل کثیف شدن فرش ، بین پرز ها و در عمق فرش بروند و جارو زدن و برطرف کردن آن سخت تر شود . پس بهتر است در مدت زمان های کوتاهی به جارو زدن فرش بپردازید تا این مشکل پیش نیاید . پیشنهاد می کنیم قسمت های پر رفت و آمد در هفته ۳ الی ۴ بار جارو زده شوند و برای قسمت های دیگر ۲ بار در هفته کافیست .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت 
۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران
، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست