پیشرفته تر ، به روز تر و قوی تر شدن ماشین آلات و دستگاه های فرش بافی ، با کیفیت تر شدن الیاف مورد استفاده در فرش ها و تغییر نیاز مردم به طرح و رنگ های متنوع و دکوراسیون های مختلف ، همه و همه باعث شده که فرش های جدید تری وارد بازار شوند تا نیاز های مردم برطرف شود . یکی از این فرش ها که خریداران و طرفدار های بسیاری هم دارد ، فرش گل برجسته است که در ادامه بیشتر با این فرش و ویژگی هایش آشنایتان خواهیم کرد .

ویژگی ها

ویژگی های این نوع فرش ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که بر قیمتشان نیز تاثیر مستقیمی دارد . ویژگی های این فرش ها شامل جنس الیاف مورد استفاده در آن ها ، طریقه ی بافت و شانه تراکمشان است که در ادامه در مورد هر کدام توضیح خواهیم داد .

شانه و تراکم

ویژگی شانه و تراکم در تمامی انواع فرش ها مهم و تاثیر گذار است . فرش های گل برجسته نیاز به ظرافت بالایی دارند به همین دلیل کم تر دیده می شود که این نوع فرش ها در شانه و تراکم پایین تولید شوند . اکثر این فرش ها در بازار بصورت ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه هستند و بسیار ریز بافت ، ظریف و زیبا هستند .

جنس الیاف

امروزه با پیشرفت تکنولوژی الیاف مختلفی در بازار فرش وجود دارد که بهترین آن ها الیاف آکریلیک هستند و اکثر فرش های موجود در بازار با این نوع الیاف تولید شده اند . ولی در مورد فرش های گل برجسته می توان مطمِن بود که از الیاف آکریلیک در آن استفاده شده است ، زیرا لازمه ی تولید این فرش هاست . در کنار الیاف آکریلیک در این فرش ها از الیاف هایبالک نیز استفاده می شود . در واقع این فرش ها با یک نخ بافته نمی شوند و از دو نوع نخ در آن ها استفاده می شود .

طریقه ی بافت

با توجه به اینکه گفتیم این فرش ها با دو نوع نخ بافته می شوند ، حتما برایتان سوال شده است که نحوه ی بافتشان به چه صورت است . ابتدا فرش ها بصورت عادی مانند تمام فرش های دیگر توسط دستگاه های فرش بافی تولید می شوند . سپس فرش های گل برجسته در مرحله ای به اسم آهار قرار می گیرند که قسمت هایی از فرش که با الیاف هایبالک بافته شده است مورد حرارت تعیین شده ای قرار می گیرند که باعث می شود این قسمت ها مقداری پایین تر از قسمت های آکریلیک قرار بگیرد و حالت گل برجسته را به فرش بدهد .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹تماس حاصل فرمایید.همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:تهران، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست