راه های پیشگیری و برطرف کردن زردی فرش چیست؟

زردی فرش

فرش یکی از عناصر اصلی و مهم برای زیبا کردن دکوراسیون داخلی است . فرش ها به همراه خود زیبایی و اصالت را برای خانه به ارمغان می آورند و مراقبت از آن ها و درست شستنشان از مهم ترین مسائلی است که زیبایی فرش را حفظ می کند و باید با دقت و اهمیت انجام شود . یکی از مشکلات اصلی که پس از شستن فرش به آن می رسیم و امکان ایجاد شدن آن وجود دارد، زردی فرش است که حتما باید رفع شود . در این مطلب می خواهیم روش های برطرف کردن زردی فرش را برایتان توضیح دهیم .

 

علت زرد شدن فرش چیست؟

در صورتی که فرش به طور اشتباه شسته شود و یا به طریقه ی غلطی آن را خشک کنید ، ممکن است زردی فرش ، زبر شدن فرش ، بوی بد ، شکستگی و …. در آن ایجاد شود . این اتفاق یعنی زردی فرش و ریشه های آن ، از اتفاقاتی است که معمولا و اکثرا پس از مرحله ی شستن و در مرحله ای که فرش را برای خشک کردن آماده می کنید اتفاق می افتد . به هنگام خشک شدن فرش ، اگر از زمانی که فرش را می شستید مقداری آب یا آلودگی داخل فرش بماند و تخلیه نشود ، این آب ها و آلودگی های جا مانده در فرش ، پس از خشک شدن تبدیل به لکه های زرد و قهوه ای می شوند .

 

پیشگیری از زردی فرش و از بین بردن آن

پیشگیری :

برای پیشگیری از زردی فرش بهتر است بعد از شستن و پهن کردن فرش ، دیگر آبی روی آن نریزید تا باعث زردی نشود . گاها پیش می آید که بعد از شستشو ، مقداری آب در عمق فرش باقی می ماند که همین باعث زردی می شود . پس بهتر است به خوبی و چند بار فرش را کاملا پاروکشی کنید . پیش از شستن فرش آن را جارو بکشید و برای شستن آن از شوینده های قوی و اسیدی استفاده نکنید ، زیرا باعث زردی می شوند .

برطرف کردن :

برای برطرف کردن زردی فرش ، یکی از راه حل ها شستن دوباره ی فرش است . این راه با این که راه سختیست ولی بهتر است انجام شود تا زردی را برسریع تر برطرف کنید . یکی دیگر از راه ها این است که پارچه ای بردارید و در محلولی از آب ، نمک و سرکه بزنید و آن را روی قسمت های زرد شده بکشید . البته می توانید به جای نمک جوش شیرین استفاده کنید تا محلولتان قوی تر باشد . برای درمان زردی می توانید از شامپو فرش یا صابون نیز استفاده نمایید.

شما می توانید انواع فرش ها با بهترین کیفیت و مقاومت را در دسته بندی های فرش ساوین، فرش ستاره کویر یزد، فرش نگین مشهد، فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش گل برجسته و فرش ماشینی کاشان مشاهده و خریداری نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست