رفع گودی و پیشگیری از شکستگی فرش

از مشکلات و معضلاتی که در مورد فرش داریم و بسیاری از افراد از آن ها شکایت می کنند ، معضل گودی فرش و شکستگی فرش است .

به طور معمول در هر نوع فرشی ممکن است که چنین مشکلاتی اتفاق بیافتد و این امر به اینکه فرش شما ماشینی است یا دست بافت هیچ گونه ارتباطی ندارد.  گودی و شکستگی فرش کاملا قابل مشاهده هستند و به چشم می آیند .

 

گودی فرش و رفع آن :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گودی فرش معمولا به هنگام شست و شو اتفاق می افتد . گاهی پیش می آید که پس از شستن فرش ها ، فرش دیگر هموار نمی شود و دچار پستی و بلندی هایی می شود . ما دو راه حل برای رفع این مشکل به شما توضیح می دهیم .

۱ – می توانید یک قطعه یخ در گودی هایی که در فرش ایجاد شده بگذارید و صبر کنید تا مدت یک الی ۲ ساعت در همین حالت بماند تا پرزهای خوابیده ی فرش دوباره به حالت طبیعی خود باز گردند .

۲ – مقداری آب در محلی که گودی ایجاد شده است بریزید و یک پارچه ی مرطوب روی آن بگذارید و آن را به آرامی با اتوی نسبتأ داغ فشار دهید تا پرزها ی فرش به شکل قبلی خود باز گردند. سپس با یک برس آن قسمت ها را برس بزنید .

 

شکستگی فرش و پیشگیری از آن :

 

 

 

 

 

 

 

 

در واقع مشکل از هیچ فرشی نیست و معمولا بر اثر بی دقتی شکستگی برای فرش ایجاد می شود . شکستگی بیشتر به هنگام حمل و جابه جایی نادرست فرش اتفاق می افتد .
ما در اکثر مقالاتی که تا به حال برای شما تهیه کردیم به این موضوع اشاره کردیم و شما آگاه هستید که فرش های ماشینی در شانه ها و تراکم های مختلفی تولید می شوند . شکستگی فرش بیشتر در فرش هایی ایجاد می شود که شانه و تراکم بالایی دارند . فرش های ۷۰۰ شانه سبک تر هستند و به آسانی حمل می شوند و فرش های ۱۲۰۰ شانه و بالاتر سنگین تر هستند و در صورت حمل نا درست امکان شکستگی بالا می رود .
در صورت شکستگی فرش قابل ترمیم است ولی بهتر است که به درستی از ان مراقبت کرد و هنگام حمل ، دقت بیشتری داشت .
فرش ها را هنگام جا بجایی تا نکنید . بلکه آن ها با دقت لوله کرده و به درستی حمل کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۳۳۵۵۷۳۶۰ – ۰۲۱۳۳۵۵۹۳۸۵  تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست