طرح شاه عباسی، طرحی به قدمت فرش ایرانی

نقش ها و طرح هایی که بر روی فرش ها ایجاد می شود ، فرهنگ ، قدمت و اصالت هر قومی را نشان می دهد . فرش های ایرانی به دست بهترین هنرمندان ایرانی طراحی شده است و همیشه از نظر طرح و نقش در جهان حرف اول را می زنند . در این مقاله قصد داریم در مورد طرح شاه عباسی که قدمتی به اندازه ی فرش ایرانی دارد صحبت کنیم . در بین تمام طرح و نقش های فرش های ایرانی طرح شاه عباسی قدمت و اصالت بیشتری دارد و زیبایی خاص آن باعث محبوبیتش شده که تا به امروز یکی از بهترین طرح های فرش ایرانی به حساب می آید .

طرح شاه عباسی

مردم ایران و تمام جهان ، کشور ایران را به مهد فرش و فرش های زیبا می شناسند و دلیل آن طرح و نقش های زیبا و حیرت آور روی فرش های ایرانیست که طرفداران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده . در بین طرح های فرش ایرانی طرح شاه عباسی که قدمت ، اصالت و طرفداران بیشتری دارد . این طرح در شهرهای مختلف ایران با توجه به فرهنگ و تاریخ آن شهر به شکل های متفاوتی بافته می شود که به نوبه ی خود نکته ی جالبی است .

تاریخچه طرح شاه عباسی

شاه عباس نام یکی از پادشاهان ایرانی در دوره ی صفوی است و نام طرح شاه عباسی ، برگرفته از نام این پادشاه بزرگ ایرانی است و قدمت فرش طرح شاه عباسی به دوره ی صفوی باز می گردد . در زمان حکومت شاه عباس دنیای فرش بافی ایران متحول شد و پیشرفت بسیاری کرد و طرح های اسلیمی و گل های مختلف وارد نقش های قالی شدند . امروزه هنوز هم شاهد فرش های مختلف ماشینی با طرح های شاه عباسی هستم که طرفداران بسیاری داند .

انواع طرح های شاه عباسی

طرح های مختلفی بر روی فرش های شاه عباسی پیاده و ایجاد می شود که عبارتند از : گل شاه عباسی ، افشان شاه عباسی ، لچک و ترنج شاه عباسی ، قاب گوشه ، قاب گوشه ی نازک ، مناره های مجموعه ایه کوچک ، طرح شیخ ، طرح درخت و طرح حیوان .
در بین تمام طرح ها ، گل شاه عباسی اصلی ترین طرح این دسته از فرش هاست که این گل یا لوتوس است و یا نیلوفر آبی و فرش های شاه عباسی که با این گل مزین می شوند بسیار زیبا هستند .

 

شما می توانید انواع فرش های طرح شاه عباسی را در دسته بندی های فرش ماشینی کاشان، فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش گل برجسته مشاهده و خریداری کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست