فرش استوک چیست؟

 

 

کلمه ی استوک به معنی کالای ذخیره شده یا موجودی انبارها می باشد ولی ما در ایران این کلمه را تحت عنوان کالاهای دست دوم ولی با کارکرد کم میشناسیم.
در کشور های اروپایی فروشنده ها برای جذب مشتری این امتیاز را برای مردم میگذارند که آنها میتوانند کالای خریداری شده ی خود را تا ظرف مدت یکماه بدون هیچ دلیل خاصی و یا به هر دلیلی آن را پس دهند ، با کالای دیگری تعویض کنند و یا حتی پول خود را به طور کامل پس بگیرند.
در این موارد این کالاها به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمیشود و آن ها را به داخل انبار میبرند و پس از بررسی کردن آن ها را درجه بندی میکنند. یعنی ممکن است کالایی که شما تحت عنوان کالای استوک خریداری میکنید کاملا نو و دست نخورده باشد ولی با اختلاف قیمت چشمگیری با نوی آن که در فروشگاه است.
داستان استوک در مورد فرش ها هم به همین شکل است و در ایران هم بعضی هستند که به فروش فرش های استوک ۵۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه می پردازند.
فرش هایی که کیفیت آن ها با فرش نو فرقی نمیکند. ولی به دلیل توقف در تولید آن طرح فرش یا برگشت خوردن توسط مشتری در انبار نگهداری میشوند.

 

تفاوت فرش استوک و دست دوم :

فرش استوک در واقع فرشی است که به هیچ عنوان از نظر کیفیت و جنس با فرش نو هیچ گونه تفاوتی ندارد و فقط به دلایل ماندن در انبار و توقف در تولید دوباره محصول، با قیمت کمتری به فروش میرسد و فرش دست دوم فرشی است که قبل از آن استفاده شده و فرش کار کرده است، که به دلیل همین استفاده کیفیت فرش پاییت آمده است که از نظر قیمت هم این فرش ها بسیار قیمت پایینی دارند.

 

درجه بندی کالاهای استوک :

در واقع این کالا با نو هیچ فرقی ندارد و حتی در صورت مصرف حداکثر کارکرد آن ۶ : A درجه ماه است.

این نوع محصول دارای اندکی ترک و یا مشکلات جزیی است ولی کاملا قابل استفاده : B درجه آن بسیار کم تر است. A است و قیمت آن نسبت به نوع تنها مزیت فرش های استوک در قیمت آن است که یک پنجم قیمت اصلی آن به فروش میرسد در صورتی که ممکن است کاملا نو و دست نخورده باشد.
البته این را نباید فراموش کرد که معنای استوک در داخل و خارج ایران به طور کامل متفاوت است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۳۳۵۵۷۳۶۰ – ۰۲۱۳۳۵۵۹۳۸۵  تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران ، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

برچسب‌ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست