فرش ساوین

شما در طول زندگی خود فرش ساوین را در خانه های خود و یا آشنایان خود دیده اید. چرا که طرح های فرش ساوین هر خریدار فرشی را به سمت خود جذب می کند. فرش ساوین با پشتوانه بیش از ۲۵ ساله ی خود و با بهره گیری از تکنولوژی و ماشین آلات مدرن و پیشرفته و با کادری مجرب و متخصص در حوزه ی فرش، اولین تولید کننده ی فرش ماشینی ۳۰ و ۶۰ رنگ می باشد.

البته لازم به ذکر است که در گذشته فرش ساوین و فرش تهران مجموعا یک شرکت بوده اند و پس از مدتی از یکدیگر جدا شده اند و هر یک جداگانه به مسیر خود ادامه دادند.

فرش ساوین همگام با پیشگامان صنعت فرش ماشینی و شرکت های قدرتمند تولید فرش ماشینی در جهت جلب رضایت مشتری به دنبال افزایش کیفیت محصولات خود و همچنین نوآوری و ایجاد تنوع در محصولات خود بوده است تا بتواند فرش های خود را برای هر سلیقه ای ارائه دهد. تولید فرش های ماشینی ۳۰ و ۶۰ رنگ از جمله همین نوآوری ها بوده است.

تولیدات فرش ساوین

 • فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰
 • فرش ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰
 • فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۱۰۰
 • فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۲۵۰
 • فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰
 • فرش ۵۰۰ شانه با تراکم ۲۰۰۰
 • فرش ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۲۰۰
 • فرش ۳۲۰ شانه با تراکم ۱۶۰۰
 • فرش ۳۲۰ شانه با تراکم ۱۳۰۰
 • فرش ۳۲۰ شانه با تراکم ۹۶۰
 • گلیم فرش
 • فرش کودک

محصولات فرش ساوین در جنس نخ تنوع دارد و شامل فرش هایی با نخ اکریلیک، فرش هایی با نخ پلی استر، فرش هایی با نخ پروپیلن و فرش هایی از مخلوط این نخ ها می باشد.

تولیدات فرش ساوین

تولیدات فرش ساوین

شرکت فرش ساوین در جهت افزایش کیفیت فرش های خود شرکتی را جهت تولید انواع نخ تأسیس کرد. شرکت ساوین تاب در سال ۱۳۷۶ با هدف حضور در بازار های جهانی و افتخار آفرینی برای شرکت ساوین تا و ایران عزیز در شهرستان قائم شهر در استان مازندران تأسیس شد.

محصولات یا انواع نخ تولیدی شرکت ساوین تاب

 • ۱۰۰ درصد پنبه
 • مخلوط پنبه و پلی استر
 • مخلوط ویسکوز و پلی استر
 • ۱۰۰ درصد ویسکوز
 • ۱۰۰ درصد اکریلیک

شرکت ساوین تاب با هدف حضور در بازار های جهانی تأسیس شده است پس تمامی این نخ ها در نمره های نخ مختلف و مطابق با استاندارد ها تولید می کند تا در بازار های جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. نخ این شرکت برای تولید پارچه های حلقوی (گرد بافت) و تار و پودی (تخت) مصرف می گردد. کیفیت نخ تولیدی ساوین تاب و مرغوبیت آن ها شناخته شده است و در بین تولید کنندگان پارچه که به نخ نیاز دارند طرفداران و مشتریان بسیاری دارد.

کارخانه بزرگ ساوین تاب با پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه های اپن اند و رینگ کار می کند. ماشین آلات و دستگاه های قسمت سیستم ریسندگی رینگ کارخانه ساوین تاب با استفاده تکنولوژی روز دنیا در اواخر سال ۱۳۸۷ راه اندازی شد که بخش مقدمات و ابتدایی آن متعلق به کمپانی بزرگ Trutzschler و ماشین آلات اتوکونر آن ساخت کمپانی بزرگ آلمانی به نام Schlafhorst می باشد که با اجرای این طرح توسعه از ابتدای سال ۱۳۸۸ ظرفیت تولید روزانه حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

  شرکت Trutzschler

گروه TRÜTZSCHLER NONWOVENS از دو شرکت اصلی تشکیل شده است: فلایسنر ارکوتروچلر موضوع کاری فلایسنر بیشتر بر روی روشهای استحکام بخشی لایه های الیاف مانند استفاده از جت آب (اسپان لیس)، روش شیمیایی، روش حرارتی و همچنین تجهیزات خشک کنندگی و تکمیلی منسوجات بی بافت متمرکز می باشد.

شرکت Schlafhorst

شرکت Schlafhorst سال ۱۸۸۴ در آلمان تأسیس شده است. این شرکت پیشرو در صنعت ریسندگی می باشد و برندهای مختلفی را در بازار دارد . در طول سالها از زمان تأسیس تاکنون با نوآوری و خلاقیت در این صنعت اختراعاتی را ارائه نموده که موجب انقلابی در صنعت ریسندگی شده است و یکی از رهبران این صنعت در دنیا می باشد.

ساوین تاب با استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO9001-2008 و استفاده از تجربه و تخصص متخصصین پر تلاش خود و بازنگری مداوم بر روی محصولات خود نیاز مشتریان را به نحو احسن تأمین میکند و در همین راستا در سال های متوالی به عنوان واحد نمونه کیفی استان مازندران انتخاب و همچنین مفتخر به دریافت اولین استاندارد کیفی از موسسه استاندارد Belcoro آلمان شده است.

مؤسسه استاندارد آلمان (Belcoro) نام یک سازمان ملی آلمانی است که در راستای استانداردسازی فعالیت دارد و عضو سازمان بین‌المللی استانداردسازی از طرف آن کشور است.

این موسسه استاندارد قدیمی از سال ۱۹۱۷ آغاز به کار کرده‌است و استانداردهای آن امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و با بیش از ۳۰٬۰۰۰ عنوان استاندارد تقریباً تمامی جوانب تکنولوژی را در بر می‌گیرد.

شرکت تولیدی و صنعتی فرتاب

فرش ساوین در جهت افزایش کیفیت محصولات تولیدی خود اقدام به تأسیس شرکتی دیگر کرد. شرکت تولیدی و صنعتی فرتاب در سال ۱۳۷۳ در زمینی به مساحت ۷۰ هزار متر مربع واقع در ابهر به هدف تولید نخ های BCF (فیلامنت یکسره حجیم شده) از گرانول پروپیلن و ترکیب آن با مستربچ به منظور مصرف در تولید فرش ماشینی تأسیس شده است.

با توجه به ارتقای سطح کیفیت در نخ های مورد استفاده در فرش ماشینی، این شرکت مطابق نیاز مشتریان نخ بی سی اف تولیدی خود را با مدرن ترین دستگاه ها و پیشرفته ترین ماشین آلات اروپایی هیت ست نموده و سپس در بازار عرضه می کند.

شرکت تولیدی و صنعتی فرتاب قادر است انواع نخ بی سی اف (BCF) از نمره ۱۳۰۰ الی ۲۸۰۰ دنیر را تولید کند و با توجه به حجم محصولات تولیدی و کیفیت بالای آن ها بخشی از نیاز فرش ساوین و سایر شرکت ها و تولید کنندگان فرش ماشینی را تأمین کند.

شرکت نساجی رازی

شرکت فرش ساوین در جهت توسعه خود و افزایش کیفیت محصولات خود شرکتی دیگر تأسیس کرد. شرکت نساجی رازی از بزرگترین تولید کننده های نخ اکریلیک برای تولید فرش ماشینی محسوب می شود که در تکمیل گروه فرش ساوین نقش مهمی دارد. این شرکت در زمنی به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع و در شهرستان ابهر استان زنجان احداث شده است.

این شرکت ماشین آلات مدرن و پیشرفته خود را از کمپانی های معروف و قدرتمند جهانی مانند Volkman  آلمان، Oerlikon آلمان، Sant andria  ایتالیا، Gaudino  ایتالیا، Krantz آلمان، Obem ایتالیا، Hereth Hollingsworth آلمان و Gilbos بلژیک خریداری شده است.

با توجه به سهم بازاری که ماشین آلات مورد استفاده در فرآیند فرش ماشینی در ایران دارد بد نیست در مورد صنعت این دستگاه ها و ماشین آلات در کشور آلمان تبادل اطلاعات داشته باشیم.

امروزه آلمان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تولید ماشین آلات نساجی به شمار می رود. این کشور با دارا بودن ۳۰ درصد از سهم بازار ماشین آلات نساجی دنیا، بیش از ۴۰ سال قهرمان این بازار بوده است.

در فاصله سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۶ کشورهای جمهوری خلق چین و هنگ کنگ، ایالات متحده آمریکا، ترکیه، ایتالیا، عربستان سعودی، هند و برزیل به ترتیب مهمترین بازارهای ماشین آلات نساجی آلمان محسوب می شدند. در سال ۲۰۰۵ آلمان توانست ۹۵ درصد ماشین آلات نساجی تولید شده خود را صادر نماید و با دارا بودن ارزش صادراتی معادل ۳۴۱۶ میلیون یورو، بزرگترین صادرکننده ماشین آلات نساجی در دنیا بوده است. پس از آن به ترتیب کشورهای ژاپن با ۱۷۳۸ میلیون یورو، ایتالیا ۱۶۵۸ میلیون یورو، سوئیس با ۱۱۳۰ میلیون یورو و ایالات متحده آمریکا با ۷۰۷ میلیون یورو در رتبه های بعدی قرار داشتند.

در سال ۲۰۰۶ ارزش صادرات ماشین آلات نساجی آلمان با ۶ درصد افزایش به ۳۶۰۰ میلیون یورو رسید. کشورهای چین و هنگ کنگ، هند، ترکیه، ایالات متحده آمریکا و ایتالیا به ترتیب مهم ترین بازارهای صادرات ماشین آلات نساجی آلمان را تشکیل می داده اند. در این میان، ۳۶ درصد صادرات آلمان تنها به کشور های چین و هند صورت گرفته است.

فروش ماشین آلات نساجی آلمان به چین که از نیمه دوم سال ۲۰۰۴ افت کرده بود، بار دیگر در سه ماهه دوم سال ۲۰۰۶ افزایش یافت و در سه ماهه آخر این سال شاهد بیشترین میزان فروش ماشین آلات نساجی آلمان (با ارزشی بالغ بر ۳۱۲ میلیون یورو) به این کشور بود. جمهوری خلق چین و هنگ کنگ روی هم رفته با خرید ۹۲۹ میلیون یورو ماشین آلات نساجی از آلمان در سال ۲۰۰۶ به عنوان بازار شماره یک صنعت ماشین آلات نساجی آلمان شناخته شدند. همچنین کشور هند با وارد کردن ۳۶۸ میلیون یورو ماشین آلات نساجی از این کشور، برای نخستین بار در جایگاه دومین مشتری مشتری بزرگ صنعت ماشین آلات نساجی آلمان نشست.

در بین ماشین آلات نساجی صادر شده توسط آلمان در سال ۲۰۰۶، ماشین آلات ریسندگی بیشترین سهم را با ارزشی برابر ۱۳۵۲ میلیون یورو به خود اختصاص داد. همچنین ارزش صادرات آلمان در بخش ماشین آلات بافندگی حلقوی، جوراب بافی ۱۲۱۷ میلیون یورو، ماشین آلات تکمیل ( شامل ماشین آلات شستشو، سفیدگری و رنگرزی) ۷۰۶ میلیون یورو و ماشین آلات بافندگی ۳۴۴ میلیون یورو بود.

شرکت نساجی رازی برای تولید نخ های اکریلیک با کیفیت نیازمند الیاف اکریلیک با کیفیت عالی می باشد. این شرکت الیاف مورد نیاز خود را از تولید کنندگان معروف و درجه یک جهان خریداری می کند. مهمترین تولید کنندگانی که الیاف اکریلیک شرکت نساجی رازی را تأمین میکنند عبارتند از درالون آلمان، مونتی فیبره اسپانیا و ماروبنی ژاپن می باشند.

شرکت نساجی رازی با پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاههای روز دنیا امکان رنگرزی اکریلیک و پلی استر با کیفیت بالا را دارا می باشد. نخ های تولید این شرکت با توجه به کیفیت بالای آن ها نه تنها در ابزار های داخلی عرضه می شود بلکه در بازار های جهانی نیز طرفداران خود را دارد. محصولات این شرکت به بساری از کشورها از جمله کشورهای همسایه مانند آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان و دیگر کشور ها صادر می شود.با اجرای طرح توسعه کارخانه این شرکت انو.اع نخ از نمرات ۱۲ الی ۳۰ سه لا و چهارلا را با بهترین کیفیت ممکن تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند.

فرش ساوین عضو شبکه جهانی کیفیت IQNET

IQNet  گسترده ترین شبکه بین المللی صدور گواهینامه می باشد که از سال ۱۹۹۰ با حدود ۴۰ همکار مرجع صدور گواهی دهنده ایزو با بیش از ۲۰۰ شرکت های تابعه در سراسر جهان فعال شده است هر یک از همکاران IQNet در منطقه فعالیت خود بعنوان یک رهبر فعالیت می نمایند .

شرکت های گواهی دهنده ای که همکار IQNet می باشند می توانند علاوه بر صدور گواهینامه ایزو از مرجع صدور گواهینامه خود ، گواهینامه IQNet را نیز صادر نموده و نام سازمان ممیزی شونده را در سایت IQNet ثبت نمایند .

IQNet شرکت گواهی دهنده ایزو نمی باشد بلکه شبکه بین المللی از شرکت های صدور گواهینامه ایزو می باشد .

دفتر مرکزی IQNet در برن سوئیس می باشد سازمان های بین المللی صدور گواهینامه با عضویت در شبکه IQNet مورد حمایت قرار گرفته و شبکه فوق در ایفای نقش انها در مراکز زیر تاثیر گذار می باشد .

سازمان اعتبار دهی IAF

سازمان اعتباردهی اروپا EA

ارزیابی انطباق ISO/CASCO

ISO / TS 176- ISO 9001

ISO /TC 207 – ISO 14001

انجمن محصولات قابل فروش

ایمنی جهانی مواد غذایی GFSI

مزایای گواهینامه بین المللی شبکه IQNet

بهبود عملکرد کسب و کار از طریق ایجاد ارزش افزوده  درخدمات ارزیابی از طریق فرآیند های هماهنگ گواهی دهنده .

تسهیل در تجارت بین المللی با حمایت شرکت های گواهی دهنده همکار شامل به رسمیت شناختن متقابل گواهینامه های سازمان همکار .

نوآوری و تمایز در بازار از طریق دسترسی به تعداد فزاینده ای از محصولات و خدمات منحصر بفرد

قابلیت مدیریت صدور گواهینامه جهانی از طریق شبکه گسترده همکاران شبکه ( شرکت های گواهی دهنده همکار )

گواهینامه های این شبکه منجر به معرفی جهانی و دسترسی به بازار جهانی می گردد.

شرکت فرش ساوین با وجود این توسعه بسیار زیاد در جهت افزایش سطح کیفی تولیدات خود بدیهی است تعداد قابل توجهی کارآفرینی نموده است و راه امرار معاش بسیاری از خانواده های عزیز ایرانی است که از این حیث قابل تحسین و تقدیر است.

هدف شرکت ساوین حضور در بازار داخلی و خارجی مطابق با استاندارد های ملی و بین المللی و افزایش روز به روز سهم بازار خود است. در همین راستا شرکت فرش ساوین با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات روز دنیا و با بهره گیری از تجارب متخصصین ماهر در این زمینه همیشه در صدد جلب رضایت مشتریان داخلی و خارجی بوده است.

فرش ساوین عضو شبکه جهانی کیفیت IQNET

فرش ساوین عضو شبکه جهانی کیفیت IQNET

 اهداف فرش ساوین

 • توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد سازی کالاهای تولیدی در داخل کشور عزیزمان ایران
 • عرضه محصول مطابق با بالاترین استاندارد های کیفی ملی و بین المللی و ارائه خدمات با کیفیت عالی به مشتریان به عنوان تعهد اساسی و اصلی شرکت
 • آموزش، رشد و ارتقاء سطح دانش فنی اعضای مجموعه ی فرش ساوین اعم از مدیران و کارکنان و کارشناسان
 • جلب اعتماد و رضایت حداکثری مشتریان و تولید محصولات با توجه و تحقیق بر روی نیاز مشتریان در راستای افزایش بیشتر سهم بازار
 • خرید پیشرفته ترین ماشین آلات نساجی جهت تولید محصولات جدید و ایجاد تنوع و نوآوری در محصولات به منظور پاسخگویی به تمامی سلیقه ها در سطح ملی و بین المللی
 • افزایش سهم بازار داخل و خارج از کشور و صادرات به پنج قاده جهان و بی نیازی کشور به واردات فرش ماشینی از اهداف بلند مدت این شرکت می باشد.

فرش ساوین با با اتکا به تجربه ارزنده مدیران و پیشکسوتان صنعت نساجی کشور در کنار دانش و توان جوانان متخصص و متعهد این مرز وبوم و با روحیه خدمتگزاری و کارآفرینی، به آبادانی و سرافرازی هرچه بیشتر میهن گسترده اسلامی می اندیشید و در این راه با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا و ایجاد تنوع و نوآوری در محصولات سعی در بی نیاز کردن کشور از خرید محصول خارجی دارد.

فرش ساوین را با صفت های همچون مبتکر، خلاق، نوآور و کمال گرا و کمال طلب توصیف می کنند و این شرکت خود را برای رقابتی سخت آماده می کند. در این راه عشق به وطن و و مردم عزیزمان به آن ها کمک شایانی می کند.

با توجه به تمامی مطالب گفته شده دریافتیم که فرش ساوین تا به اینجا به خوبی پیش آمده و نیاز بسیاری از مشتریان داخلی و خارجی را جلب کرده است و با توجه به رقابت سخت و طاقت فرسای تولید فرش ماشینی در کشورمان ایران، خود را در صف بهترین تولید کنندگان فرش ماشینی در ایران قرار داده است و فقط به تولید فرش ماشینی راضی نشده است و درصدد گسترش تولیدات خود و تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود و دیگر شرکت های تولید فرش ماشینی بزرگ و کوچک برآمده است.

ما با عنوان یک شهروند وظیفه داریم از چنین شرکت ها و تولیدی هایی که به صنعت کشورمان کمک میکنند و در صنعت خود یکی از بهترین ها هستند حمایت کنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر به درباره ما مراجعه نمایید.

فهرست