فرش طرح شکارگاه ، از فرش های سنتی زیبا

ایران ، کشور اصالت ، قدمت و فرهنگ و هنر است و فرش های ایرانی یکی از آثاری هستند که این قدمت ، اصالت و فرهنگ را نشان می دهند . هر یک از طرح های فرش های ایرانی مانند طرح شاه عباسی یا طرح شکارگاه مربوط به دوره ای هستند و هر کدام روایت گر داستانی زیبا که در این مطلب می خواهیم در مورد طرح و نقش زیبای شکارگاه که طرحی زیبا و قدیمی است و همچنان به کار گرفته می شود و طرفداران بسیاری دارد صحبت کنیم .

طرح شکارگاه چیست؟

طرح های فرش های ایرانی ، هر کدام روایت کر داستانی هستند . به طور کلی طرح شکارگاه بیان گر داستان شکار است و تصاویری از شکارگاه و شکار کردن را بر روی فرش نمایش می دهد . گاهی سبک های دیگری را نیز با فرش طرح شکارگاه ترکیب می کنند تا بتوانند داستانی را روایت کنند . از انواع آن ها می توان به زرح شکارگاه سراسرس ، طرح شکارگاه ترنج دار ، طرح شکارگاه درختی و … اشاره کرد که هر کدام قصه ای متفاوت را به تصویر می کشند .

تاریخچه ی طرح شکارگاه

خود شکار به اندازه ی عمر انسان قدمت دارد و آدمی همیشه به شکار کردن علاقه داشته است . ریشه و اصل طرح و نقش شکارگاه به دورانی باز می گردد که قوم هخامنش دشت ها و مکان هایی بسیار بزرگ ، که مملو از انواع جانوران ، درختان و گل و گیاه بود را به عنوان محل شکار خود یا همان شکارگاه برگزیدند . دلیل محبوبیت طرح و نقش شکارگاه نیز علاقه ی زیاد مردم آن زمان به خصوص پادشاهان ، به شکار بود که باعث می شد تصویر شکار کردن را بر روی فرش ها پیاده کنند که هنری مثال زدنیست .

انواع طرح و نقش شکارگاه

در این نوع فرش ها در زمان های مختلف و با توجه به علایق متنوع ، شکار را به اشکال مختلفی بر روی فرش پیاده می ساختند . یکی از این طرح ها ، حمله ی شیر به گاو بود که از تخت جمشید آن را به یاد دارید و امروزه می بینیم که پلنگ را جایگزین شیر کرده اند . در نوع دیگری افرادی می بینید که با لباس های پر زرق و برق در حال شکارند که یکی از آن ها بزرگ تر نشان داده شده است . این طرح شکارگاه پادشاه و درباریان است و داستان آنان را روایت می کند . انواع مختلف دیگری نیز از طرح و نقش شکارگاه با توجه داستان های مختلف باقته شده و می شود .

 

شما می توانید انواع فرش های طرح شکارگاه را در دسته بندی های فرش ماشینی کاشان، فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش گل برجسته مشاهده و خریداری کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست