فرش مشهد اردهال

فعالیت های فرش مشهد اردهال

فرش مشهد اردهال به وسعت ۷ هزار متر مربع در شهر مشهد اردهال در استان اصفهان واقع شده است. شهر مشهد اردهال به شهر قالی نیز معروف می باشد.

از جمله فعالیت های فرش مشهد اردهال میتوان به بهره برداری از دستگاه های به روز و مدرن شرکت وندویل بلژیک که بزرگترین تولید کننده دستگاه های بافت در جهان است ، اشاره نمود .

فعالیت های مجموعه فرش مشهد اردهال در سال های اخیر منجر به کسب عنوان اولین در تولید برخی از انواع فرش ماشینی شده است که این خود افتخاری برای این شرکت محسوب میشود.

از جمله افتخاراتی که فرش مشهد اردهال طی سالیان دراز فعالیت خود با اتکا به تجربه و توانایی های خود به آن ها دست یافته و روز به روز به آن ها افزوده است عبارتند از :

اولین تولید کننده فرش گل برجسته ۱۲۰۰ شانه

اولین تولید کننده فرش ۱۱ رنگ با دو نخ ابریشم

اولین تولید کننده فرش تراکم ۴۱۰۰

اولین تولید کننده فرش با پک های دست باف گونه صادراتی

این ها فقط چندی از نمونه افتخارات و عناوینی است که مجموعه فرش مشهد اردهال طی سال های فعالیت خود آن ها را کسب کرده است که با توجه به حجم این مطالب شرح آن ها در این مقاله نمیگنجد.

شرکت فرش مشهد اردهال دارای طرح ها و نقش و نگار هاییست که منحصر به این شرکت بوده و طراحی آن توسط طراحان و متخصصان با تجربه این شرکت، به صورت انحصاری انجام شده است. فرش مشهد اردهال دارای تعداد زیادی طرح های ثبت شده و انحصاری میباشد.

طرح ها و رنگ های دست باف گونه فرش مشهد اردهال

طرح ها و رنگ های دست باف گونه شرکت فرش مشهد اردهال با استفاده از توان و تجربه ی  متخصصان و همت و پشتکار دیگر اعضای شرکت به گونه

طرح ها و رنگ های دست باف گونه فرش مشهد اردهال

طرح ها و رنگ های دست باف گونه فرش مشهد اردهال

ایست که لذت استفاده از یک فرش دست باف را به مشتریان خود منتقل میکند و فرش های ماشینی با طرح و کیفیت فرش های دست بافت تولید روانه بازار میکند.

استفاده از بهترین طراحان ایران فرش مشهد اردهال

به غیر از طرح های انحصاری فرش مشهد اردهال دیگر طرح ها و نقش و نگارهای تولیدات این مجموعه از طرح های بهترین طراحان ایران الگو برداری شده و باز هم به این نکته اشاره میکنیم که طرح های انحصاری این مجموعه کاملا منحصر به این شرکت مییاشند که این طرح های زیبا و چشم نواز را مرهون ذهن خلاق طراحانیست که مجموعه ای از بهترین طراحان ایران هستند.

استفاده از نخ مرینوس ، بهترین تولید کننده نخ و فرش ترکیه

نخ های مورد استفاده در شرکت فرش مشهد اردهال از نخ های شرکت مرینوس که بهترین تولید کننده ی نخ و فرش ترکیه به حساب میرود تامین میشود که این خود اعتباری برای این شرکت به همراه دارد که از مواد اولیه مرغوب جهت تولید فرش های خود استفاده می کنند.

فرش هایی با لطافت فرش های ابریشم فرش مشهد اردهال

فرش های لطیف مجموعه فرش مشهد اردهال از لطافت بسیار بالایی برخوردار بوده به گونه ای که لطافت فرش های ابریشمی را یادآور میشود .

تنوع طرح و رنگ بسیار بالای فرش مشهد اردهال

تنوع و گوناگونی طرح و رنگ مجموعه فرش مشهد اردهال بسیار بالاست ، تا حدی که بیش از ۲۰۰ طرح در آن نمایان است و احترام به سلیقه مشتری در ایجاد این تنوع چشم گیر غیر قابل انکار و کاملا محسوس است .

تنوع طرح و رنگ بسیار بالای فرش مشهد اردهال

تنوع طرح و رنگ بسیار بالای فرش مشهد اردهال

استاندارد ISO فرش مشهد اردهال

فرش مشهد اردهال در سال های فعالیت پر آوازه ی خود به عناوین و افتاخارات گوناگونی دست یافته است یکی از این عناوین  استاندارد های داخلی ، خارجی و بین المللی متنوعی هستند که داشتن آن ها مستلزم وجود توانایی ها و کیفیت های مهمی است که به دست آوردن آن ها با سال ها تجربه و ممارست هم باز به سادگی میسر نخواهد بود .

یکی از این استاندارد های بین المللی و معتبر جهانی که فرش مشهد اردهال نیز دارای آن میباشد ، استاندار بین المللی ایزو میباشد که ادامه به بررسی و توضیح پیرامون آن میپردازیم :

معرفی سازمان بین المللی استاندارد ایزو(ISO)

ایزو به مفهوم سازمان بین المللی استاندارد می باشد، که یک مجمع بین المللی از سازمان های استاندارد کشورهای عضو تشکیل میشود.

علت این نامگذاری هم می تواند این باشد که سازمان ایزو به دنبال یکسان سازی استانداردها در سطح جهان می باشد تا ارتباط بین کشورها در تجارت و ارتباطات آسان تر شود. سازمان ایزو از کمیته های مختلفی تشکیل شده است که کار آن ها بررسی و تدوین استانداردهای مرتبط با آن کمیته می باشد.

سازمان بین المللی ایزو متشکل از شبکه ای از موسسات استاندارد ملی از ۱۵۷ کشور در سراسر دنیا می باشد که بر پایه یک مرکز در هر کشور و یک مرکز اصلی در شهر ژنو – سوییس فعالیت می کند که وظیفه هماهنگی مراکز مختلف را برعهده دارد، برخی عضو اصلی، برخی عضو ناظر هستند.

سازمان ایزو از کمیته های مختلفی تشکیل شده است، که کار آن ها بررسی و تدوین استانداردهای مرتبط با آن کمیته می باشد. بعنوان مثال کمیته هایی مثل محیط زیست، کیفیت و . . .

سازمان ایزو یک موسسه غیر دولتی است، یعنی هر یک از اعضای آن الزاما نماینده ملی کشور خود نیستند. استاندارد ایزو یک نقش مهمی بین بخش های خصوصی و عمومی ایفا می کند، چون که اعضای اصلی آن در دولت یا موسسات دولتی دارای سمتی هستند و یا نماینده دولت می باشند. دیگر اعضا که نقش خصوصی دارند، نقش مهمی در ارتباطات صنعتی دارند و در نتیجه با دولت ها در تعامل مستقیم قرار دارند ..

در واقع ایزو مانند یک پل ارتباطی عمل می کند که هم سبب رضایت کسب و کارها شده و هم درخواست عموم را تامین می نماید .

تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار استاندارد توسط سازمان ایزو منتشر شده است که در حوزه های مختلف و در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد .

ایزو ISO

سیستم های مدیریت کیفیت :  استاندارد ISO 9000 را به جهانیان ارایه نمود. ISO 9000 در سال ۱۹۸۷ کمیته فنی ۱۷۶ سازمان بین المللی ایزو سری استاندارد هدف از تدوین این سری استاندارد ها ، بوجود آوردن الگویی بین المللی برای پیاده سازی و استقرار سیستم های مدیریت و تضمین کیفیت بوده که مورد استقبال فراوان در سطح دنیا قرار گرفت. استاندارد ISO به یک محصول خاص داده نمی شود، بلکه فرآیند تولید کالا یا خدمات را در یک واحد تجاری (تولیدی) مورد ارزیابی قرار می دهد .

دستگاه ها و ماشین آلات بافندگی این شرکت از معتبرترین و برترین برند های محبوب و مشهور دنیا یعنی شرکت وندویل و شونهر که به ترتیب در کشور های بلژیک و آلمان واقع شده اند تامین می شود که با توجه به سابقه و تجربه این دو شرکت و کیفیت منحصر به فرد ماشین آلات و دستگاه های آن، در ادامه به بررسی و شرح این دو شرکت معتبر جهانی میپردازیم :

آلمان و بلژیک با دو برند شونهر و وندویل دو کشور اصلی تولید کننده ماشین آلات فرش بافی در دنیا می باشند. بیشتر فرش مشهد اردهال در ایران توسط جدیدترین دستگاه های تولید شده به وسیله ی این دو شرکت تولید می شوند .

استفاده از این دستگاه ها در کنار الیاف با کیفیت و نیروی انسانی متعهد توانسته است فرش ایران را به عنوان برند برتز در حوزه تولید فرش ماشینی تبدیل کند ..

در ایران فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه تولید می شوند که در دنیا نظیر ندارد و ایران در این زمینه بسیار پیشرفته می باشد. حتی بلژیک که از تولید کنندگان فرش مشهد اردهال به شمار میرود، قادر به استفاده از این دستگاه های پیشرفته خود به اندازه ایران نیست .

کمپانی وندویل در سال ۱۸۸۰ در بلژیک تاسیس شد. فرش مشهد اردهال در زمینه تولید ماشین آلات و خط تولید انواع تولیدات نساجی از جمله فرش ماشینی فعالیت می کند. در ایران از بسیاری از ماشین آلات این شرکت برای تولید فرش ماشینی استفاده می شود

با وجود این مطالب در می یابیم که شرکت واندویل شرکتی بزرگ و بسیار مورد اطمینان در زمینه فعالیت خودش می باشد .

فرش مشهد اردهال با هدف عرضه با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات و تولید فرش هایی متناسب با بازارهای جهانی، در سال ۱۳۸۷ اقدام به تجهیز و خرید جدیدترین تکنولوژی بافت فرش ماشینی در مدل های HCP 8 و ۱۰ رنگ با تراکم ۲۵۵۰ با عرض ۴ متر جهت بافت فرش های بزرگ پارچه جهت عرضه در ابزارهای داخلی و مخصوصا خارجی نمود .

از ابتدای دهه نود با ورود ماشین آلات پیشرفته با تراکم و شانه های بالا و شباهت بسیار بافت این دستگاه ها و فرش های دستبافت، این مجموعه با خرید ماشین آلات ۱۰۰ شانه ده رنگ و در سال های بعدی با افزایش تقاضا و در جهت پاسخگویی به نیاز های مشتریان و مخاطبان خود اقدام به خرید ماشین آلات ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ و ماشین آلات ۷۰۰ شانه ۱۲ رنگ نمود که در نوع خود در ایران بی نظیر می باشد و برای این شرکت و کشور ایران افتخار آفرینی محسوب می شود.

این ماشین آلات را از سازنده های مشهور این دستگاه ها یعنی شرکت های وندویل بلژیک و شونهر آلمان خریداری کرده است.

فرش مشهد اردهال در سال های فعالیت خود توانسته است تا به یکی از مهمترین استاندارد های داخلی کشور یعنی علامت استاندارد ایران دست یابد و فعالیت خود را به اطمینان و اعتماد مشتریان خود ادامه دهد تا با تولیدات خود بر تولیدات ملی افزوده و در چرخه تولیدات ملی گام بردارد این گام با داشتن استاندارد های داخلی و خارجی محک تر و استوار تر برداشته خواهد شد .فلذا با توجه به اهمیت این استاندارد ها در ادامه به توضیحی اجمالی پیرامون علامت استاندارد ایران میپردازیم :

علامت استاندارد ایران

علامت استاندارد ایران، نشانگر تعهد تولیدکننده یا عرضه کننده محصول به رعایت ضوابط و قوانین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی است. علایم استاندارد در اجلاسیه مورخ ۲۲ دی ۱۳۵۸ به تصویب شورای عالی استاندارد رسیده. طرح داخل علامت اصلی، نشانگر کلمه ایران است.

نام شرکت فرش مشهد اردهال در این فهرست نیز وجود دارد. این شرکت در بسیاری از فهرست ها که نشان دهنده ی کیفیت است حضور دارد.

شرکت فرش مشهد اردهال یکی از واحدهای صنعتی نمونه  کشور می باشد که با اخذ تقدیر نامه های ذیل توانسته است در طول حیات خود در کلیه زمینه های تولیدی ، صادراتی ، سرمایه گذاری و نیکوکاری و غیره پیشرو باشد .

با توجه به مطالب بالا در می یابیم که فرش مشهد اردهال با پشتوانه تجربه و فعالیت بسیار خود در صنعت نساجی کشور، همچنان در خدمت مردم عزیز ایران بوده و با تولید فرش های ماشینی با کیفیت و متنوع و مطابق با سلایق مردم در زمینه ی تولید و کمک به چرخ صنعت کشور و تامین نیازهای مردم گام برداشته است.

 اگر به دنبال فرش مشهد اردهال بروید خرید شما قطعی است در صورت خرید فرش مشهد اردهال با ما تماس بگیرید.

فهرست