فرش مشهد

 شرکت های گروه صنعتی فرش مشهد

گروه صنعتی بزرگ فرش مشهد شامل چندین شرکت بزرگ می شود

 • شرکت فرش مشهد
 • شرکت ریسندگی مشهد
 • شرکت فرش نگین مشهد
 • شرکت رنگرزی مشهد
 • شرکت چرم مشهد
 • شرکت نساجی لاله مهرگان
 • شرکت بابک شیمی توس
 • شرکت حوله یاس سپید مشهد
 • شرکت گندم دشت مشهد

شرکت ریسندگی مشهد در سال ۱۳۶۹ با ظرفیت اولیه ی سالانه ۳۸۰۰ تن نخ اکریلیک شروع به فعالیت کرد اما در حال حاضر ظرفیت تولیدی این کارخانه ۵۲۰۰ تن نخ اکریلیک در سال است.

شرکت فرش نگین مشهد در سال ۱۳۷۱ با بکار گیری متخصصین مجرب و با اهداف بلند مدت تأسیس شد. این شرکت عمدتا بر روی تولید فرش های ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه در طرح های سنتی و مدرن فعالیت می کند که پاسخگوی هر نوع سلیقه ی امروزی باشد.

شرکت رنگرزی مشهد در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت ۴۵۰۰ تن رنگرزی الیاف اکریلیک فعالیت خود را آغاز کرد که این ظرفیت به خودی خود قابل قبول است. این شرکت که همیشه به دنبال توسعه و گسترش مجموعه خود است، در حال حاضر ظرفیت سالانه خود را به ۱۱۰۰۰ تن رنگرزی الیاف اکریلیک و ۱۰۰ تن نخ پشم رسانده که بخشی از نیاز شرکت های فعال در زمینه نساجی و تولید فرش ماشینی تأمین می کند.

شرکت چرم مشهد در سال ۱۳۷۵ در زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع تأسیس شد. محصولات چرمی این شرکت از چرم مرغوب و درجه یک و لطیف تولید می شود. شرکت چرم مشهد با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات و جدیدترین تکنولوژی و با بکارگیری تجارب متخصصین ماهر در این زمینه محصولات بسیار مرغوب و مورد پسند مشتریان تولید می کند.

شرکت نساجی لاله مهرگان در سال ۱۳۷۷ تأسیس شد. این شرکت شامل بخش های مختلفی اعم از ریسندگی، بافندگی، چاپ و تکمیل که هر کدام نیازمند ماشین آلات بسیار پیشرفته هستند، می باشد. با این حال شرکت نساجی لاله مهرگان توانسته است محصولات خود را همگام با پیشگامان خارجی تولید و عرضه کند.

شرکت بابک شیمی توس پس از تحقیقات بسیار و آزمایشات گوناگون در جهت بهبود کیفی سطح زندگی و مطابق با استانداردهای جهانی در سال ۱۳۸۴ اقدام به تولید انواع شوینده ها، پاک کننده ها و ضدعفونی کننده ها نمود.

شرکت حوله یاس سپید مشهد بزرگترین تولید کننده حوله با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و با ظرفیت بیش از ۵ تن در روز در سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت کرد.

شرکت گندم دشت مشهد بزرگترین و اولین تولید کننده انواع نان های ایرانی و خارجی از جمله: سنگک، بربری، تافتون، انواع نان های شیرین، دانمارکی، و مافین به روش صنعتی و با همکاری شرکت های KONIG آلمان و BOHLER سوئیس در محیطی کاملا بهداشتی و مورد تأیید مراکز مرتبط با بهداشت محصول می باشد.

شرکت فرش مشهد

شرکت فرش مشهد بزرگترین و قدیمی ترین عضو گروه صنعتی مشهد می باشد. شرکت فرش مشهد در سال ۱۳۵۶ در دومین شهر بزرگ ایران یعنی در مشهد با ظرفیت تولید سالانه ۲۴۰.۰۰۰ متر مربع شروع به فعالیت کرد. این ظرفیت طی سال ها افزایش بسیار چشمگیری داشت و در حال حاضر ده برابر مقدار اولیه خود یعنی ۲.۴۰۰.۰۰۰  متر مربع رساند.این شرکت یکی از قدیمی ترین شرکت های فعال در زمینه تولید فرش ماشینی در کشور می باشد.

شرکت فرش مشهد

شرکت فرش مشهد

این شرکت از مرغوب ترین مواد اولیه و مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها استفاده می کند. این شرکت از الیاف مرغوب و درجه یک شرکت معروف و نام آشنای درالون آلمان و بهترین و مرغوب ترین رنگ ها و مواد شیمیایی کارخانجات ممتاز اروپا و همچنین پشم خالص با برند معتبر سازمان پشم نیوزلند و نخ ابریشم طبیعی استفاده می کند. همه ی این عوامل باعث شده است تا فرش مشهد در صنعت گرم و پر رقابت فرش ماشینی و در حضور شرکت های متعدد فرش ماشینی کاشان حضور پر رنگ و قدرتمند و تداومی ۴۰ ساله داشته باشد.

سازمان پشم نیوزلند

نیوزلند یکی از کشورهایی است که در صنعت پشم فعالیت بسیار خوب و گسترده ای دارد. صنعت پشم در نیوزلند یکی از صنعت های پر درآمد برای این کشور می باشد و این صنعت در این کشور بسیار مهم است.

به جهت همین اهمیت این کشور سازمانی به نام سازمان پشم ایجاد کرده است تا به صورت تخصصی به این صنعت بپردازد. فرش ستاره کویر یزد با تلاش بسیار خوب خود توانسته است لیسانس سازمان پشم نیوزلند را دریافت کند و افتخاری بزرگ برای گروه صنعتی خود و کشور عزیزمان ایران بیافریند.

در یک شرکت تولیدی فرش واحد طراحی باید با استفاده سه عامل خلاقیت، هنر و تجربه نقش بسزایی ایفا کند. زیرا طراحی یکی از عواملی است که بر روی قیمت محصول و مخصوصا بر روی نظر مشتری و مورد پسند واقع شدن مشتری نقش بسزایی دارد.

فرش مشهد با استفاده از خلاقیت، هنر و تجربه و با بهره گیری از جدیدترین تکنیک ها و روش های طراحی، طرح های بسیار خوبی را به بازار ارائه داده و راه ورود فرش مشهد به بازار های داخلی و خارجی را فراهم آورده است.

محصولات متنوع شرکت فرش مشهد

 • فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه ۸ رنگ تراکم ۴۵۰۰
 • فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ۸ رنگ تراکم ۳۶۰۰
 • فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ تراکم ۳۰۰۰
 • فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۸ رنگ تراکم ۲۵۵۰
 • فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۱۰رنگ تراکم۲۵۵۰
 • فرش ماشینی ۷۰۰شانه ۸ رنگ تراک ۲۱۰۰
 • فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۸ رنگ تراکم ۱۴۰۰
 • فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ۸ رنگ تراکم ۱۰۰۰
 • فرش ماشینی ۵۰۰شانه ۷رنگ تراکم ۱۰۰۰
 • فرش ماشینی ۳۵۰ شانه ۲۳ رنگ تراکم ۹۰۰
 • فرش ماشینی ۳۵۰ شانه ۵ رنگ تراکم ۹۰۰

شرکت فرش مشهد پس از ۴۰ سال حضور و رشد تدریجی، شبکه توزیع قدرتمندی دارد.ای شبکه توزیع شامل فروشگاه های شرکت، نمایندگان مختلف و عمده فروشان است. این شرکت دارای ۲۵ فروشگاه در سراسر ایران و نمایندگانی فعال در ۳۰ شهر ایران با بیش از ۵۶ فروشگاه می باشد.

واحد صادرات شرکت نیز با حضور ۲۶ سالۀ فرش مشهد در بازارهای جهانی فعالیت قابل توجهی داشته است. فرش مشهد در راستای فعالیت های بین المللی خود در نمایشگاه معتبر دموتکس حضور داشته و محصولات خود را در این نمایشگاه ارائه داده است. حاصل این فعالیت ها صادرات به بیش از ۳۰ کشور جهان است که این افتخاری برای این شرکت و برای ایران عزیز می باشد.

کمی در مورد نمایشگاه دموتکس بگوییم تا بیشتر به اعتبار این نمایشگاه پی ببرید. نمایشگاه دموتکس آلمان نمایشگاه پیشرو در جهان برای پوشش کف می باشد که یک بار در سال در دسترس بازدید کنندگان است. این رویداد بزرگ در حوزه های فرش ماشینی و دستباف، کفپوش ها شامل موکت، چوب، پارکت، لمینیت به شمار می روند و بزرگترین کمپانی ها و تجار جهان هر ساله در این نمایشگاه گرد هم می آیند تا به معرفی برندها و نمایش جدید ترین دستاوردها و نوآوری های خود بپردازند. هدف نمایشگاه فرش و کف‌پوش دموتکس، برقراری ارتباط و تعامل تولیدکنندگان، طراحان و صاحبان محصولات نساجی و کف‌پوش است که از سراسر جهان به محل نمایشگاه می‌آیند و این امر با توجه به استقبال بالای بازدیدکنندگان، به توسعه فروش می‌انجامد.

با توجه به وسعت این شرکت بدیهی است  که کارآفرینی بسیاری صورت گرفته است که به همین جهت جناب آقای حمیدی مدیرعامل این شرکت به عنوان کارآفرین برتر کشور در سال ۱۳۸۹ شناخته شد.

شرکت فرش مشهد برای حضور در بازار های جهانی نیاز به برخی گواهینامه های مرتبط می باشد که شرکت فرش مشهد دارای گواهی مدیریت کیفیت ISO 9001 , 2000 را داراست. همچنین این شرکت دارای لیسانس شرکت درالون آلمان است.

بد نیست کمی به این گواهینامه و ارزش و اعتبار آن بپردازیم.

گواهینامه ISO

شرکت IMQ از سال ۱۹۵۱، فعالیت خود را در زمینه ایمنی و کیفیت در میلان ایتالیا آغاز نمود. در طول این سال‌ها، این شرکت فعالیت‌های داخلی و بین‌المللی خود را گسترش داده، به نحوی که امروزه IMQ یکی از شرکت‌های برتر در حوزه ممیزی، صدور گواهینامه‌های سیستم‌های مدیریت و گواهی محصول در میان شرکت‌های بزرگ جهانی به شمار می‌آید.

ISO 9001  با بیش از ۱.۱ میلیون گواهینامه صادر شده در کل جهان به عنوان ابزاری جهت افزایش بهره‌وری فرآیندها، به سازمان‌‎ها کمک می‌کند تا محصولات و خدماتی با کیفیت بسیار مطلوب در سطح جهانی ارایه دهند.

فرش مشهد موفق و مفتخر به دریافت ISO 9001 از شرکت IMQ می باشد که این مهر تاییدی بر کیفیت این شرکت بزرگ فرش ماشینی می باشد.

شرکت فرش مشهد عضو انجمن صنایع نساجی ایران نیز می باشد که در مورد این انجمن توضیحاتی را خواهیم داد.

انجمن صنایع نساجی ایران که در ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۰ به همت روانشادانی چون کاشانی پور، کورس، مقدم، تفضلی، لاجوردی، فرقانی و بسیاری دیگر از زعمای این صنعت آغاز به کار کرد تا مکانی باشد برای هم اندیشی و همکاری صنعتگران این مرز و بوم به جهت مرتفع کردن مشکلات و مسایل روز صنایع نساجی کشورمان. اکنون با گذشت سالها از تاسیس این تشکل و با تلاش دست اندرکاران این صنعت، نهال نوپای اولیه که با ده عضو ایجاد گردیده بود به صورت تشکلی توانمند و خوشنام با نزدیک به چهارصد عضو اصلی و صدها واحد تولیدی تحت پوشش قد برافراشته است و گستره تولیدات اعضای این انجمن از صرف نخ های پنبه ای، به طیف وسیعی از انواع محصولات نساجی گسترش یافته است.

شرکت فرش مشهد دارای نشان استاندارد ملی نیز می باشد. در سالهای ۱۳۵۳ تا ۱۳۷۱ جایگاه مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در زیرمجموعه وزارت صنایع قرار داشت و از سال ۱۳۷۱ با تصویب قانون اصالح قوانین و مقررات مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در مجلس شورای اسالمی، مؤسسه دارای شخصیت حقوقی مستقل شد. طبق تصویب نامه یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای عالی اداری، در تاریخ ۲۴/۷/۱۳۹۰ مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به سازمان ملی استاندارد ایران تغییر نام داد و زیر نظر مستقیم ریاست جمهوری قرار گرفت. یکی از شرکت هایی که دارای این نشان است شرکت فرش مشهد است.

درمورد نشان استاندارد ملی بیشتر بدانیم

علامت استاندارد ایران، نشانگر تعهد تولیدکننده یا عرضه کننده محصول به رعایت ضوابط و قوانین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی است. علایم استاندارد در اجالسیه مورخ ۲۲ دی ۱۳۵۸ به تصویب شورای عالی استاندارد رسیده و همگی به استثنای یک مورد دارای کادر اصلی به صورت S است که هم میتواند گویای کلمه SAFETY ایمنی و هم علامت اختصاری STANDARD استاندارد باشد. طرح داخل علامت اصلی، کلمه ایران است. نام شرکت فرش مشهد در این فهرست نیز وجود دارد. این شرکت در بسیاری از فهرست ها که نشان دهنده ی کیفیت است حضور دارد. شرکت فرش مشهد در بخش صنعت نساجی دارای نشان استاندارد است. این واحد در سال ۱۳۹۷ به عنوان واحد نمونه سال ۹۷ انتخاب گردیده است که اکثر کارشناسان این نشان را حق این شرکت بزرگ می دانند و معتقدند فرش مشهد شایسته ی دریافت این نشان بوده است.

شرکت فرش مشهد یکی از واحدهای صنعتی نمونه  کشور می باشد که با اخذ تقدیر نامه های ذیل توانسته است در طول حیات خود در کلیه زمینه های تولیدی ، صادراتی ، سرمایه گذاری و نیکوکاری و غیره پیشرو باشد.

 عناوین و افتخارات شرکت فرش مشهد

 • صادرکننده نمونه کشور در سالهای ۱۳۷۸ و ۱۳۸۰ – اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
 • سرمایه گذار صنعتی نمونه کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
 • واحد تولیدی نمونه در سطح کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
 • نیکوکار نمونه صنعتی کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
 • واقف نمونه صنعتی کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
 • مودی مالیاتی نمونه کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
 • جناب آقای مهندس حمیدی کارآفرین برتر کشور سال ۸۹
 • پیشکسوت صنعتی نمونه ی کشور
 • از بزرگترین و با سابقه ترین صادرکنندگان فرش ماشینی به بیش از ۳۰ کشور در ۵ قاره جهان
 • نخستین دارنده گواهی نامه ی جهانی ایزو ۹۰۰۱ در صنعت فرش ماشینی ایران
 • نخستین دارنده گواهی نامه ی شرکت درالون آلمان (بایر سابق) در ایران
 • نخستین دارنده گواهی نامه ی پشم نیوزلند در ایران
 • نخستین و تنها تولید کننده ی فرش پشم و ابریشم هفت رنگ (با دو نخ ابریشم طبیعی) در جهان
 • نخستین دارنده ی پروانه ی تحقیق و توسعه در صنعت فرش ماشینی ایران
 • دارنده ی نشان تشویقی استاندارد ملی ایران
 • عضو فعال انجمن صنایع نساجی ایران
 • ریاست کنونی انجمن مدیران صنایع خراسان
 • صادرکننده نمونه استان خراسان رضوی در سالهای ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۷ بطور پیوسته
 • واحد صنعتی کار آفرین نمونه استان خراسان
 • چهره ماندگار کار و تولید استان خراسان رضوی سال ۱۳۹۰
 • مقام اول در کنترل کیفیت استان خراسان رضوی سال ۱۳۹۰
 • واحد نمونه استان خراسان رضوی در سال ۹۰
 • کارآفرین اجتماعی استان خراسان رضوی در سال ۹۰
 • عضو هیئت امناء دانشگاههای پزشکی مشهد با حکم ریاست جمهوری
 • عضو بنیاد دانشگاه فردوسی مشهد
 • خدمات ارزنده به جامعه معلولین کشور بخصوص آسایشگاه معلولین شهید فیاض بخش ( مرحوم عبدا.. هنری )
 • طراح ساخت مدارس روستایی و پیشنهاد و تصویب مشارکت پنجاه درصدی وزارت آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز کشور طبق الگوی ۶۱ واحدی مدارس سربیشه بیرجند که توسط خیرین شرکت فرش مشهد و سایر خیرین انجام گرفت .
 • مشارکت موثر در تشویق و ساخت مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش در خراسان که منجر به رشد یازده درصدی تعلیمات فنی و حرفه ای نسبت به سایر نقاط کشور گردید .
 • مشارکت موثر در هدایت و حمایت از موسسات خیریه فرهنگی ، درمانی و ورزشی
 • خدمات ارزنده به گسترش ورزش در سطح جامعه با ساخت و تاسیس سالنهای ورزشی
عناوین و افتخارات شرکت فرش مشهد

عناوین و افتخارات شرکت فرش مشهد

شرکت فرش مشهد همواره سعی در پیشتازی در کیفیت و نوآوری بوده است و پیوسته به دنبال الگوها، روش ها و استاندارهای لازم جهت ارتقای سطح کیفی و جلب رضایت مشتریان بوده. همین امر باعث شده است تا فرش مشهد به ۴۰ سال فعالیت پر رنگ در صنعت نساجی کشور داشته باشد و طرفداران و مشتریان بسیاری در داخل و خارج از ایران به خود اختصاص دهد. فرش مشهد همانطور که در مطالب بالا گفته شد افتخار آفرینی های زیادی برای گروه صنعتی مشهد و همچنین برا کشورمان داشته است.

چرا که فرش مشهد با کار و تلاش بسیار و با رشد و توسعۀ ی خود توانسته است هنر و خلاقیت ایران و ایرانی را در تولید فرش ماشینی را در معرض دید جهانیان گذاشته است. شرکت فرش مشهد همیشه به دنبال رشد و توسعۀ مجموعه ی خود بوده و امیدواریم این راه را همچنان درخشان ادامه دهد.

با توجه به مطالب گفته شده  و حمایت از تولید فرش ایرانی با ما تماس بگیرید.

فهرست