فرش وینتیج چیست؟

از جمله فرش هایی که امروزه سهم زیادی از بازار فرش را گرفته اند و طرفداران بسیاری نیز دارند ، فرش های کهنه نما یا وینتیج هستند . این نوع از فرش ها شباهت بسیار زیادی با قرش های با قدمت بالا دارند و حالت کهنه ای دارند . تعداد زیادی از خریداران فرش ، به فرش های کهنه نما علاقه دارند . به همین دلیل ، تولید کننده گاه فرش های ماشینی پس از تولید فرش های نو و جدید ، به روش هایی این فرش ها را به حالت کهنه در می آورند و فرش های وینتیج تولید می شود .

فرش کهنه نما یا وینتیج چیست ؟

به فرش هایی که تولید کننده گان به روش های مختلف باعث می شوند در قسمت هایی از فرش سایش ایجاد شود و نشان دهد که فرش مقداری پا خورده است ، فرش وینتیج می گویند . خریداران و مشتریان با این که می دانند این گونه فرش ها در فرایند های غیر معمولی به این شکل در می آیند ، باز همخواهان و طرفدار آن ها هستند . البته ناگفته نماند که این گونه فرش ها واقعا زیبا هستند و زیبا تر شدن منزل نیز کمک می کنند .

فرش وینتیج در قدیم

در قدیم نیز تعداد زیادی از مردم فرش هایی که حالت کهنه داشتند و به اصطلاح کهنه نما بودند را بیشتر می پسندیند و از فرش های دست بافت نویی که رنگ های زننده داشتند خیلی استقبال نمی کردند . در قدیم کهنه کردن فرش ها خیلی آسان تر بود و روش های ساده تری داست . افراد برای دادن حالت کهنه به فرش هایشان ، فرش ها را در مکان هایی که عبور و مرور زیاد بود یا در معرض آفتاب پهن می کردند تا پا خورده شود و یا آفتاب و نور خورشید آن ها کهنه کند . بعضی هم فرش ها را با آب ، چوبک و خاکستر می شستند تا فرش کهنه نما شود .

انواع فرش وینتیج

فرش های وینتیج مانند دیگر فرش های ماشینی ، یکی از انواع فرش به حساب می آید و از نظر جنس و اندازه تفاوت خاصی با دیگر فرش ها ندارد . این فرش ها از نظر استحکام و سایز مانند دیگر فرش ها هستند و تفاوت چندانی ندارند . از نظر شانه هم مانند دیگر فرش ها در تمامی شانه ها مانند فرش ۷۰۰ شانه ، فرش ۱۲۰۰ شانه و …. تولید و وارد بازار می شوند . البته اکثر فرش های کهنه نما ( وینتیج ) به صورت گل برجسته هستند که زیبایی آن ها را دو چندان می کند .

مزایای فرش وینتیج

دلیل معروفیت و محبوبیت هر فرشی ، ویژگی ها و مزایای آن است . فرش ها کهنه نما ویژگی های بسیاری دارند که باعث شده روز به روز طرفداران آن بیشتر و بیشتر شود . یکی از ویژگی های این فرش ها شبیه بودنشان به فرش های دستبافت قدیمی است که نظر خیلی ها را به خود جلب کرده . این فرش ها بسیار شبیه به فرش های دستبافت هستند اما قیمت مناسب تری نسبت به آن ها دارند . یکی دیگر از مزایای این فرش ها سبک بودنشان استکه در محبوبیتشان بی تاثیر نیست . ما به علاقه مندان به اصالت و سنت ، فرش وینتیج را پیشنهاد می کنیم .

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت 
۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران
، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست