فرش ۱۲۰۰ شانه

در فرش ها متنوع بودن در طرح ، رنگ ، شانه و تراکم یک امتیاز مثبت است . زیرا می توانید برای هر نوع دکوراسیونی ، انتخاب بهتر و آسان تری داشته باشید . ما در این مقاله می خواهیم در مورد فرش ۱۲۰۰ شانه توضیح دهیم و از خصوصیات و ویژگی های آن صحبت کنیم . و همینطور قصد داریم چند نوع از طرح های فرش ۱۲۰۰ شانه را برای انتخاب آسان تر به شما معرفی کرده و توضیح دهیم . در این مقاله با ما همراه باشید.

خصوصیات و ویژگی های فرش ۱۲۰۰ شانه

شانه و تراکم فرش ۱۲۰۰ شانه

شانه و تراکم فرش ها یکی از مهم ترین معیار های انتخاب فرش به شمار می آید . به همین دلیل در بیشتر مقالات ما در این باره گفته شده است . شانه به تعداد گره در یک متر عرض فرش گفته می شود و تراکم ( تراکم طولی ) تعداد گره در یک متر از طول فرش است . فرش ۱۲۰۰ شانه یعنی در یک متر از عرض فرش تعداد ۱۲۰۰ گره وجود دارد و تراکم طولی آن تعداد گره در یک متر از طول فرش می باشد با این تفاوت که از هر سه گره در طول یکی قابل شمارش است و دوتای دیگر از داخل میباشد، بنابراین یک فرش با تراکم ۳۶۰۰، در یک متر طول ۱۲۰۰ گره دارد . این فرش ها به دلیل ریز بافت بودن و تراکم بالایی که دارند ، دارای زیبایی خاصی هستند . این فرش ها بسیار فاخر و لوکس هستند و مانند تابلو های نقاشی پهن شده بر روی زمین به نظر می آیند .

خاب فرش ۱۲۰۰ شانه

اصلی ترین معیار سنجش کیفیت فرش،جنس نخ خاب فرش است . جنس نخ خاب در فرش های ۱۲۰۰ شانه که مهمترین معیار  کیفیت فرش ۱۲۰۰ شانه است ،عموما  آکرلیک هیت ست می باشد . آکرلیک بهترین جنس نخ خاب برای تولید فرش ماشینی است . شانه و تراکم و خاب فرش به یکدیگر وابسته هستند و هر مقدار که شانه و تراکم بالا تر رود ارتفاع خاب فرش کم تر می شود و این زیبا تر شدن و ریز بافت تر شدن فرش را نشان می دهد . ارتفاع خاب فرش ۱۲۰۰ شانه ۷ میلی متر است و نمره نخ خاب آن معمولا ۳۶ یا ۳۷ سه لا است .

خرید فرش 1200 شانهاستحکام فرش ۱۲۰۰ شانه

فرش های ۱۲۰۰ شانه بسیار مستحکم ، مقاوم و تو پر هستند . این فرش ها به دلیل تراکم زیادی که بین گره ها  وجود دارد ، امکان باز شدن بین ریشه ها را تقریبا امری غیر ممکن کرده است .در هر متر مربع فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰؛ ۱.۴۴۰.۰۰۰ گره وجود دارد. در توضیحات خاب فرش به جنس نخ خاب اشاره شد . نخ خاب آکرلیک به دلیل کیفیت بالای خود در مقاوم بودن فرش ها نقش بسزایی دارند .

انواع طرح های فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه

پیش تر گفتیم که قصد معرفی چند نوع از طرح های فرش ۱۲۰۰ شانه را داریم . البته این فرش ها نمونه و طرح ها و رنگ های بسیاری دارند که ما فقط چند نمونه ی پرفروش را معرفی کرده و توضیح می دهیم .

۱ – فرش طرح ایلیا

یکی از طرح هایی که قصد بیان آن برای شما را داریم فرش طرح ایلیا است که قالب طراحی آن افشان می باشد و هم چنین این فرش گل برجسته می باشد . طرح نقشه ی آن بدون ترنج می باشد ولی زمینه اش بسیار شلوغ است . و زمینه آن در دو رنگ  آبی و کرم بافته شده است . نخ تار و پود آن هم پنبه می باشد و رنگ های استفاده شده در آن به تعداد ۸ رنگ است . اندازه های فرش طرح ایلیا ۶ متری ، ۹ متری و ۱۲ متری می باشد که شما با توجه به منزل خود می توانید اندازه های ان را انتخاب کنید .


فرش مشهد اردهال کد ج۱۸ بژ


فرش قیطران طرح دنا


فرش ستاره کویر یزد کد ۱۰۱

۲ – فرش طرح بهارا

یکی از انواع پر فروش فرش های ۱۲۰۰ شانه فرش طرح بهارا می باشد ، این فرش هم الهام گرفته از قالب طرح افشان می باشد و همینطور بدون ترنج می باشد ، درست مانند فرش طرح ایلیا . طراحان این نوع فرش ها با الهام از طبیعت توانسته اند که نقشه این فرش را تهیه کنند . گل هایی که در این نوع فرش ها استفاده شده از گل های بهاری الهام گرفته است که واقعا زیبا می باشند . این محصول چند رنگ دارد . رنگ های زمینه این محصول ، فرش ۱۲۰۰ شانه بهارا کرم رنگ ، فرش بهارا سرمه ای رنگ و طرح بهارای آبی می باشند . این محصول در ۸ رنگ واقعی و با دستگاه بافنده ی HCI بافت می شود .

۳ فرش طرح خشتی

طرح خشتی یکی از طرح های ویژه و شاهانه دنیای فرش می باشد . طراحی های خاص و زیبای طرح خشتی باعث شده که اسم آن ها به طرح خشتی نام گذاری شده است ، زیرا این طرح ها دارای بلوک ها و قسمت هایی هستند که از هم جدا شده اند و هر کدام از آن ها دارای طرح متفاوتی در درون خود هستند . در حقیقت مستطیل ها و مربع هایی که در فرش های طرح خشتی قرار داده شده اند ، به شکل جداگانه هرکدام یک خشت محسوب می شوند و اگر توجه کنید می بینید که آن ها طرح های متفاوتی نسبت به همدیگر دارند .نا گفته نماند که امروزه طرح ها ، تلفیقی از الگو های گذشته و مدرن می باشد ، که با فرش های دست بافت فرق می کند  . فرش ۱۲۰۰ شانه خشتی فقط یک رنگ زمینه دارد که آن رنگ آبی است .


فرش قیطران طرح آریانا


فرش قیطران طرح آیدا


فرش ماشینی قصر ایرانیان کد ۵۰۳۲

۴ – فرش طرح شهبانو

از دیگر طرح های فرش های ۱۲۰۰ شانه طرح شهبانو می باشد که از طرح های گل و شاخه برای طراحی آن استفاده شده است . از فرش های طرح شهبانو می توانید برای منازل لوکس استفاده کنید . ضمنا اگر قصد دارید منطقه ای از منزلتان بزرگ تر به چشم بیاید و جلوه بگیرد می توانید که از فرش ۱۲۰۰ شانه طرح شهبانو استفاده کنید زیرا این طرح ترنج ندارد و منزل شما را بزرگ تر نشان می دهد. این طرح در سه رنگ کرم ، گردویی و سرمه ای بافته می شود و تعداد رنگ استفاده شده در نقشه آن هشت رنگ واقعی است .

۵ – فرش طرح شکارگاه

طرح شکارگاه هم یکی دیگر از طرح هایی است که در آن از قالب و پالت ترنج استفاده می کنند که در این صورت می توان گفت که این طرح دارای ترنج محراب در وسط فررش می باشد و لچک هم همیشه در  چهار گوشه ی فرش قرار می گیرد . و همانطور که از نامش پیدا است ، حاشیه ی آن هم که در کناره های فرش قرار می گیرد . فرش طرح شکارگاه با استفاده از طرح ها و الگو های سنتی و قدیمی بافته می شود و می توانیم بگوییم که الهام طراح نقشه ی آن ها از آن طرح هایی بوده است که در دوران صفویه استفاده می شده است . فرش طرح شکارگاه کرم و شکارگاه سرمه ای از انواع رنگ هایی است که در زمینه آن استفاده شده است و به تعداد هشت رنگ در آن استفاده شده است .


فرش قیطران طرح شکارگاه


فرش قیطران طرح شکارگاه


فرش قیطران طرح شکارگاه

۶ – فرش طرح قره باغ

از دیگر طرحهای سنتی را می توان طرح قره باغ نامید که با استفاده از پالت طرح ترنج طراحی و بافته شده است . که دارای محرابی در وسط است و لچکی در گوشه های قالی قرار دارد . برای خرید فرش قره باغ بهتر است دقت کنید که می توانید برای مکان هایی آن را تهیه کنید که قصد دارید کوچک تر نشان داده شوند یا حداقل این که باریک جلوه نکند . طرح قره باغ با استفاده از لچک و ترنج زیبا در فرش و همچنین استفاده از گل ها و شاخه های فراوان و زیبا در طرح می تواند برای بسیاری از منزل ها برازنده باشد . فرش های طرح قره باغ مشکی و همین طور طرح قره باغ کرم از انواع زمینه هایی است که توسط کارخانه ها بافته می شود و در اختیار خریداران قرار می گیرد .

فرش ماشینی 1200 شانهخرید فرش ۱۲۰۰ شانه :

فروشگاه ما ، فروشگاه فرش زیراگ “zirug” ، عرضه کننده ی انواع فرش های ماشینی در شانه های مختلف ۴۲۰ شانه ، ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه ، ۱۲۰۰ شانه ، ۱۲۵۰ شانه ، ۱۵۰۰ شانه و …. در برند های مختلف و با بهترین کیفیت و متنوع ترین طرح ها و رنگ ها می باشد . تمامی محصولات فروشگاه ما با جدیدترین دستگاه های بافت تولید شده اند و طرح ها و رنگ های محصولات فروشگاه ما کاملا بروز و مدرن می باشد . قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه ما را هم میتوانید با سایرین مقایسه کنید.

شما از دسته بندی موجود در همین صفحه به انواع فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه دسترسی دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های ارتباطی در صفحه ی تماس با ما، سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست