فرش ۷۰۰ شانه

ما می خواهیم که تمام عزیزان شناخت و آگاهی کافی از فرش های ماشینی را داشته باشند .
امروزه در بازار فرش های ماشینی ، فرش ها ی ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه تولید و عرضه می شوند به همین دلیل قصد داریم در این مقاله ویژگی ها ، تفاوت ها و مزیت های فرش ۷۰۰ شانه را برای شما عزیزان توضیح دهیم و با این نوع فرش ها آشنا کنیم تا بتوانیم به شما عزیزان در انتخاب فرش کمک کنیم .

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با دیگر فرش ها :

نسبت به دیگر فرش ها ، فرش ۷۰۰ شانه ضخامت بیشتری دارد و به همین دلیل این فرش ها بیشتر مناسب افرادی است که به نسبت مبلمان از فرش بیشتر استفاده می کنند . فرش ۷۰۰ شانه برای افرادی مناسب است که برای خرید فرش نمی خواهند هزینه ی زیادی را پرداخت کنند زیرا به نسبت سایر فرش ها ، فرش ۷۰۰ شانه قیمت مناسب تری است . در این فرش ها اگر از الیاف خوب و درجه یک مثل نخ پود پنبه یا نخ خاب آکرلیک استفاده شده باشد که باعث لطافت و نرمی فرش می شوند و به دلیل ضخامت زیاد این فرش ها طول عمر و دوام بالایی خواهند داشت . فرش ۷۰۰ شانه و فرش های با شانه های بالاتر به نام فرش هند لوک یا دستباف گونه هم شناخته می شوند و پشت این نوع فرش ها ، به فرش دستباف بسیار شبیه است  .

تعریف شانه و تراکم :

تعریف شانه : تعریف شانه برای فرش هفتصد شانه به این گونه است که در یک متر از عرض فرش ، ۷۰۰ گره نخ رنگ (نخ خاب)  و در سه متر ۲۱۰۰ گره نخ خاب قرار گرفته است . به دلیل این که شمارش کردن یک متر عرض فرش کار خیلی ساده ای نیست ،  می توان با شمارش ده سانت۷۰ گره  و در یک سانت دقیقا ۷ گره شانه فرش را محاسبه کرد .

 تعریف تراکمتعداد گره بافت شده در طول فرش را تراکم طولی فرش می گویند . یعنی مثلا  وقتی فرشی تراکم ۱۰۰۰ داشته باشد یعنی از نقطه شروع تا فاصله  یک متر از آن ۱۰۰۰ گره بافته شده است . همچنین می توان ده سانت فرش را شمرد که چنانچه تراکم هزار باشد ۱۰۰ گره در طول فرش خواهد بود.
شانه فرش های هفتصد شانه ی واقعی ۷۰۰ گره است و معمولا تراکم آن ها ما بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره می باشد که البته فرش هفتصد شانه ی با تراکم طولی ۲۵۵۰ معروفترین و استانداردترین نوع فرش هفتصد شانه در بین آنهاست .

قیمت فرش 700 شانهخاب فرش های ۷۰۰ شانه :

از مهم ترین تفاوت های بین فرش هفتصد شانه با فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه ، خاب نخ این فرش ها می باشد .
ارتفاع خاب در این نوع فرش ۱۰ میلی متر است و از دو رقیب خود بیشتر است . در فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ارتفاع نخ خاب حدودا ۸ میلی متر و در فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ۷ میلی متر می باشد . نمره نخ فرش های هفتصد شانه ۱۸ سه لا می باشد . هرچه شانه بالا تر باشد و در نتیجه نخ نازک تری نیاز است و این یعنی اینکه نمره نخ در فرش های با شانه های بالا تر بیشتر است . بهتر است بدانید که وزن فرش ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه ثابت است به همین دلیل خاب فرش در گونه های ریز بافت یعنی ۱۲۰۰ و ۱۰۰۰ شانه کم تر است  .

مواد اولیه در فرش ۷۰۰ شانه :

از  مهمترین مواد اولیه فرش ، نخ فرش است که در کیفیت فرش تاثیر بسزایی دارد . شماره نخ مصرفی در فرش های ۱۲۰۰ و ۱۰۰۰ شانه نسبت به فرش ۷۰۰ شانه بیشتر است . نمره نخ فرش ۷۰۰ شانه ۱۸ سه لا است ولی در فرش ۱۰۰۰ شانه نمره ۲۷ و ۳۰ سه لا می باشد . به دلیل استفاده از این نوع نخ فرش ۱۲۰۰ شانه از انواع دیگر ریزبافت تر و ظریف تر است .

دوام و زیبایی :

دو دسته از مشتریان وجود دارند ، یک دسته که اکثرا از فرش استفاده می کنند و خیلی از مبلمان و میز غذا خوری استفاده نمی کنند ، بیشتر به دنبال دوام فرش هستند . ما به این دسته استفاده از فرش های هفتصد شانه را پیشنهاد می دهیم . زیرا این فرش ها به دلیل ضخامت بیشتر ، دوام بیشتری هم دارند .
و دسته ی دوم بیشتر به دنبال زیبایی و تزیین خانه هستند . فرش های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه به دلیل ریزبافت بودن و ظرافت و زیبایی برای این دسته مناسب ترند .

فرش ۷۰۰ شانه ی واقعی :

شانه ی فرش های هفتصد شانه ی واقعی ۷۰۰ گره و تراکم آن ها بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره است که فرش ۷۰۰ شانه با تراکم طولی ۲۵۵۰ معروفترین آنهاست . فرش ۷۰۰ شانه ترام ۲۵۵۰ تعداد ۵۹۵۰۰۰ گره در متر مربع دارد . فرش ۷۰۰ شانه مطابق با فرش ۵۰ رج دست بافت است .
به طور معمول فرش های هفتصد شانه ی درجه یک و اصل ما بین ۸ تا ۱۰ رنگ عرضه می شوند که تفاوت قیمت آن ها خیلی جزئی است . برای بافتن این فرش از دستگاه hcpx2 استفاده می کنند که در حال حاضر از بهترین دستگاه های بافت فرش در جهان به شمار می رود .

فرش طرح ۷۰۰ شانه :

در واقع فرش های طرح هفتصد شانه ، اصلا ۷۰۰ شانه نیستند و ۵۰۰ شانه هستند . فقط طرح ۷۰۰ شانه دارند و  ۸ رنگ در آن ها به کار می رود .
فرش های ۷۰۰ شانه نسبت به ۵۰۰ شانه ها فرش های بروزتری هستند و محبوبیت بیشتری دارند و با دستگاه های جدیدتری بافت می شوند . فرش های طرح ۷۰۰ شانه ، یا بهتر است بگوییم فرش های ۵۰۰ شانه نسبت به سایر فرش ها قیمت پایین تری دارند .

فرش 700 شانه

عوامل تعیین کننده ی قیمت :

قیمت در فرش های ماشینی کاشان ، مشهد و دیگر شهرها و به تبع قیمت فرش ۷۰۰ شانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به طریقه ی بافت ، شانه و تراکم ، وزن فرش و الیاف مصرفی برای بافت اشاره کرد که به راحتی می توان گفت اصلی ترین عامل تعیین کننده ی قیمت فرش ، الیاف مصرفی استفاده شده در فرش است .

خرید فرش ۷۰۰ شانه :

فروشگاه ما ، فروشگاه فرش زیراگ “zirug” ، عرضه کننده ی انواع فرش های ماشینی در شانه های مختلف ۴۲۰ شانه ، ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه ، ۱۲۰۰ شانه ، ۱۲۵۰ شانه ، ۱۵۰۰ شانه و …. در برند های مختلف و با بهترین کیفیت و متنوع ترین طرح ها و رنگ ها می باشد . تمامی محصولات فروشگاه ما با جدیدترین دستگاه های بافت تولید شده اند و طرح ها و رنگ های محصولات فروشگاه ما کاملا بروز و مدرن می باشد . قیمت فرش ۷۰۰ شانه ما را هم میتوانید مقایسه کنید.

شما از دسته بندی موجود در همین صفحه به انواع فرش ماشینی دسترسی دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های ارتباطی در صفحه ی تماس با ما، سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست