قیمت فرش ماشینی

فرش ایرانی

قیمت فرش ماشینی از آن جهت که فرش ایرانی همیشه بر سر زبان ها بوده و هست مهم شده است و این موضوع باعث شده تا ایرانیان بتوانند با استفاده از صنعت فرش کسب و کاری تازه راه بیندازند و تجارت داشته باشند .

فرش ، یکی از اثاثیه ای است که وجودش در هر خانه ای لازم است و نمی توان از نقش آن در دکوراسیون داخلی منازل چشم پوشی کرد . به دلیل پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی تولیدفرش ماشینی دستخوش تغییرات بسیاری بوده است و پیشرفت هایی زیادی در این صنعت به چشم می خورد .

این تجارت شامل رفع نیاز داخلی و صادرات به کشور های دیگر نیز می شود . خرید فرش ماشینی و قیمت فرش ماشینی دو مورد از مهم ترین مواردی است که دغدغه افراد زیادی بوده است

فرش ماشینی هم همانند هر کالایی یک صنف ، اتحادیه و نظارتی برای فروش و قیمت گذاری دارد که با توجه به متوسط و میانگین قیمت تمام شده ی آن محصول عمل قیمت گذاری برای فرش صورت می گیرد .

فرش ایرانی

لیست قیمت این نوع کالا باید به دلیل این که مورد استفاده همگان است روشن و واضح باشد به همین دلیل برای آن یک اتحادیه مربوطه دایر شده است و در دسترس عموم افراد قرار گرفته است .

یکی از این محصولات پر تقاضا، خرید فرش ماشینی است  قیمت فرش ماشینی تحت تاثیر عوامل مختلفی متغییر است و تعیین قیمت فرش اصول و مبنایی دارد که بتوان بر اساس آن قیمت آن را تنظیم کنند و  لیست قیمت را در اختیار عموم قرار دهند تا خریداران فاکتور های لازم در تعیین و تنظیم قیمت فرش ماشینی را بدانند که بر چه مبنایی قیمت فرش ماشینی تعیین شده است  که بتوانند خرید مطمئن تر و تضمین شده تری از نظر قیمت داشته باشند و سود جویان نتوانند قیمت فرش را بالاببرند و در این زمینه سود زیادی کنند .

فرش ماشینی امروزه به جزء جدا نشدنی منازل بسیاری از ما ایرانیان تبدیل شده است. با توجه به اینکه فرش ماشینی یک کالای هزینه بر است، انتخاب یک فرش ماشینی خوب که هم از کیفیت و دوام بالا و هم از قیمت مناسبی برخودار باشد،از اهمیت بالایی برخوردار است ضمن آنکه فرش ماشینی از آن دسته کالاهایی است که از ظاهر آن نمیتوانیم از  کیفیت و دوام آن مطلع شد.

مهم ترین عوامل موثر در قیمت فرش ماشینی

طرح و نوع طراحی فرش

نوع چله

محل بافت و منطقه بافت شده

اصالت و ظریف بودن فرش

کیفیت مواد به کار رفته

رجشمار فرش

تناسب پالت رنگها

سلیقه وبه روز بودن طرح ها

ابعاد فرش

جنس مورد نظر پسند بازار فروش باشد

تعادل در عرضه وتقاضا

فرش به دلیله اینکه یک هویت فرهنگی وهنری است و یک کار هنری برجسته است به هیچ عنوان نمیتوان برای آن ارزش و قیمت مشخص و ثابتی تعیین کرد زیرا یک هنری است که ارزش گذاری آن  قیمت ندارد و بی انتهاست.

عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت فرش ماشینی

برای خرید فرش شاید به هر فروشگاه و مغازه ایی که تا بحال مراجعه کردین به شما فرش هایی را معرفی کرده اند که از نظر نقشه ، طرح ، اندازه  و رنگ یکسان بوده اند اما هر کدام از نظر قیمت متغییر بوده اند و اما دلیل این تفاوت قیمت ها در چیست؟ قیمت فرش ماشینی بر اساس شانه ، تراکم  و کیفیت فرش متغییر است کیفیت فرش به جنس الیاف آن بستگی دارد هر چه تراکم و شانه فرش بیشتر باشد آن فرش گرانتر و با ارزشتر است.

جنس الیاف فرش ماشینی به ۴ دسته تقسیم میشود

فرش ماشینی پشمی

فرش ماشینی اکریلیک

فرش ماشینی پلی استر

فرش ماشینی پلی پروپیلن

در حال حاضر فرش های ۱۵۰۰ شانه گرانترین فرش ماشینی ایران و جهان می باشند.منظور از شانه و تراکم، تعداد گره های بافته شده در راستای طول و عرض فرش ماشینی میباشد.

هر چه تعداد گره های بافته شده در فرش بیشتر باشد یعنی در فرش الیاف بیشتری به کار رفته است و این باعث بالارفتن الیاف مصرفی و وزن فرش میشود که تمام این عوامل باعث بالا رفتن قیمت فرش ماشینی می شود .پس نتیجه کلی این است که هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر باشد ارزش فرش ماشینی بالاتر است .

بطور مثال قیمت فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه نسبت به فرش های ۱۰۰۰ شانه بیشتر است و فرش ۱۲۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه نسبت به فرش ۷۰۰ شانه قیمت بیشتری دارند.فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه یکی از انواع این فرش ها است که هم محبوب  و هم پر فروش است.

در سال ۱۳۹۴  کارخانه فرش مشهد اردهال کاشان دستگاه بافنده hcix2 را وارد ایران کرد وفرش ۱۲۰۰ شانه کاشان با تراکم ۳۶۰۰ برای اولین بار در جهان تولید شد .

کارخانه فرش مشهد اردهال با استفاده از نقشه های سنتی فرش های دستباف ، آن ها را روی جدید ترین فرش های ماشینی با بیشترین تراکم در جهان  روی این دستگاه پیاده سازی کرد .

فرش مشهد اردهال ۱۲۰۰ شانه ظرافت بیشتری نسبت به فرش های با تراکم پایین تر دارد . فرش ۱۲۰۰ شانه در حال رقابت خیلی جدی با انواع فرش دستباف آمده است

در همه کشور ها به علت تورم قیمت ها هر سال یا هر چند سال یکبار ممکن است قیمت فرش افزایش یابد ، که این موضوع امری طبیعی است .

قیمت فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه کاشان به عوامل مختلفی بستگی دارد که میتوان یکی از آن ها قیمت مواد اولیه باشد .

قیمت مواد اولیه بیشترین نقش را در افزایش قیمت فرش ماشینی دارد ، چون تولید کننده باید گران تر آن ها را بخرد و در نتیجه فرش را  گرانتر بفروشد تا ضرر نکند .

قیمت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه از جدیدترین تولیدات صنعت نساجی است و خوب طبیعتا هر چیز نویی در آغاز قیمت زیادی دارد هم چنین قیمت یک محصول به عرضه و تقاضا نیز بسته است .

در شهر کاشان که از بزرگترین شهر های تولید کننده فرش در دنیا است و بیش از ۱۵۰۰ واحد تولیدی فرش وجود دارد .در حال حاضر ۴ دستگاه بافت فرش ۱۵۰۰ شانه وجود دارد که ۴ شرکت معتبر سال ها پیش آن را پیش خرید کرده اند .

به علت وجود تعداد کم دستگاه بافت فرش ۱۵۰۰ شانه قیمت آن بدون در نظر گرفتن نوع الیاف و شانه بالاتر می باشد .

قیمت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه از قیمت دیگر فرش های ماشینی گرانتر است هم به دلیل کم بودن دستگاه و هم به خاطر تعداد شانه و تراکم بالا مصرف مواد اولیه را بیشتر خواهد کرد .

قیمت فرش ماشینی 1500 شانه

قیمت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

نخ خاب ۸۰ درصد از وزن فرش را تشکیل می دهد بنابراین در قیمت فرش تاثیر بسزایی دارد .وقتی برای خرید فرش ماشینی وارد بازار می شویم ، تنوع و تعداد محصولات ما رادر انتخاب فرش مردد می کند و اولین سوالی که برایمان پیش می آیداین است که  کدام محصول بهتر است .

 بهتر یا بدتر بودن فرش های ماشینی هیچ پایه قطعی و دقیقی ندارد زیرا اگر محصولی به عنوان بدترین فرش تلقی شود از دور تولید کارخانه ها

حذف می شود و در بازار هیچ جایگاهی نخواهد داشت و اگر محصولی به عنوان بهترین فرش معرفی شود ، تمام تولیدات و خرید ها به آن تعلق می گیرد و فروش محصول بشدت بالا میرود.

پس با توجه به موارد گفته شده همه محصولات موجود در بازار ، مناسب هستند و از کیفیت مطلوبی برخورداراند اما برای مکان های  خاص و نیازهای مختلف متفاوت است.

جنس الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی

یکی از عوامل مهمی که در تعیین قیمت فرش ماشینی تاثیرگذار است جنس الیاف به کار رفته در آن می باشد . امروزه فرشهای ماشینی دارای جنس های پشم ، بی سی اف ، پلی استر و اکریلیک هیت ست شده می باشند که هر کدام از آن ها دارای قیمت های متفاوتی نسبت به یکدیگر می باشند . همچنین فرش متناسب با بافته شدن هریک از آن ها قیمت مشخصی به خود می گیرد و همچنین با تغییر رنگ ، سایز ، تراکم و شانه قیمت های متفاوتی می گیرند.

به همین خاطر هر کدام از تولید کنندگان و بافندگان فرش لیست قیمت خاص خود را دارند و فرش های ماشینی در بازار دارای قیمت های متفاوتی می باشند یکی از مرغوب ترین جنس الیاف بکار رفته در فرش ماشینی نوع پشمی آن است و بعدی اکریلیک است که از لحاظ فنی شبیه به پشم می باشد با این تفاوت که مصنوعی است و دارای خواص طبیعی نمی باشد .

در رتبه ی بعدی ابریشم مصنوعی قرار می گیرد . بعد از این ها می توان الیاف های پلی استر و پلی پروپلین و بی سی اف را نام برد که جنسشان پلاستیکی است و رنگ های در خشانی دارند . اما به دلیل اینکه ماندگاری و مقاومت ندارد از نظر قیمت در رده های پایین تری از اکریلیک و پشم قرار می گیرند .

تراکم بافت فرش های ماشینی

ازجمله موارد دیگری که در قیمت فرش ماشینی تاثیر زیادی دارد تراکم و بافت فرش است رشد تکنولوژی بافت فرش و پیشرفت دستگاه های بافت باعث افزایش میزان تراکم بافتها شده است که این میزان تراکم زیبایی منحصر به فردی را برای فرش به ارمغان می آورد و میتواند در قیمت آن هم تاثیر بگذارد

دومین عامل تاثیر گذار در تعیین قیمت فرش های ماشینی تراکم آن ها است . منظور از تراکم و شانه در فرش های ماشینی تعداد گره های به کار رفته در راستای طول و عرض آنها می باشد .

به این منظور که هر چه تعداد گره ها در یک فرش بیشتر باشد الیاف بکار رفته در آن ها بیشتر است و این به معنی بالا رفتن وزن و الیاف مصرفی در فرش است که در قیمت فرش تاثیر گذار می باشد . پس می توان گفت که شانه و تراکم با قیمت رابطه ی مستقیم دارند به این صورت که هر چه تعداد تراکم و شانه در یک فرش بالا تر باشد قیمت آن نیز بالا تر است .

توصیه های مهم

فرش های ۱۲۰۰ شانه نسبت به ۱۰۰۰ شانه و هر دوی آن ها نسبت به ۷۰۰ شانه دارای قیمت بالا تری هستند . که اگر بخواهیم آن ها را بر اساس قیمت بیان کنیم بعد از فرش های سفارشی به ترتیب ۱۲۰۰ ،۱۰۰۰ ، ۷۰۰ ، ۵۰۰ ، فرش های تبدیلی و طرح ۷۰۰ شانه قرار می گیرند . دقت کنید که در زمان خرید فرش های تبدیلی و یا طرح ۷۰۰ شانه را به قیمت فرشهای ۷۰۰ شانه به شما نفروشند .

فرش های تبدیلی

فرش های تبدیلی به فرش هایی که به وسیله ی دستگاه های ۵۰۰ شانه بافته شده گفته می شود . اما تغییراتی به وسیله ی دستگاه روی آنها ایجاد می شود که دارای تراکم عرضی ۷۰۰ شانه می شوند ولی دارای تراکم طولی ۷۰۰ شانه نیستند و تراکم طولی آن ها برابر با ۱۵۰۰ است . همان طور که مشخص است دارای قیمتی پایین تر از ۷۰۰ شانه واقعی هستند اما فروشگاه هایی وجود دارد که آن ها را به قیمت ۷۰۰ شانه واقعی به مشتریان خود عرضه می کنند .

فرش های طرح ۷۰۰ شانه

بعضی از کارخانه ها و یا تولید کنندگان فرش ماشینی فرش های ۵۰۰ شانه را با نقشه و طرح های ۷۰۰ شانه می بافند که دارای تراکم طولی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هستند و این نوع از فرش ها ابتدا در دسته ی ۷۰۰ شانه ها قرار نمی گیرند و قیمت یک فرش ۵۰۰ شانه را دارا می باشند . در نتیجه برای داشتن تضمین قیمت هنگام خرید فرش ماشینی بهتر است که به فرشگاه های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید محصول خود را به قیمت واقعی خریداری نمایید.

تاثیر اندازه در قیمت فرش ماشینی

فرش های ماشینی دارای سایزبندی های ۶متری ۹متری ،۱۲ متری و همچنین دراندازه سفارشی با توجه به سفارش مشتری قابل اجرا میباشد .هر چه فرش دارای اندازه بیشتری باشد دارای قیمتی بالاتر نیز خواهد بود و از بین فرش های گفته شده ابتدا فرش سفارشی و بعد از آن فرش ۱۲ متری ماشینی دارای قیمتی بالاتری است.

قیمت فرش ماشینی در ابعاد مختلف

قیمت فرش ماشینی شش متری را نیز با توجه به فرش ۱۲ متری می توان تعیین کرد که قیمت فرش ۶ متری تقریبا نصف قیمت فرش ۱۲ متری می باشد این موضوع برای قیمت فرش ماشینی ۹ متری صدق نمی کند و قیمت این فرش حدودی بین فرش ۶ متری و فرش ۱۲ متری می باشد که علت وجود نداشتن قیمت حدودی آن نسبت به فرش شش متری و فرش دوازده متری ، بافته شدن پنجاه سانتی متربرزنت در کنار فرش ماشینی نه متری می باشد ، بافته شدن برزنت بر روی فرش ۹متری نیز به این علت است که برای بافت فرش ماشینی ۹ متری از دستگاه بافتی استفاده میشود که ۳ متری می باشد و بعد از بافته شدن فرش عرض آن ۲.۵ مترخواهد بود که برای کامل شدن عرض فرش جهت ۹ متری شدن آن نیاز به نیم متردیگر خواهد بود که با بافت برزنت در کناره فرش صورت میگیرد.

تاثیر جنس نخ بر روی قیمت فرش ماشینی

برای بافت فرش های ماشینی از نخ های مختلفی استفاده میکنند که از جمله این نخ ها نخ آکریلیک هیت ست ، نخ پلی استر ، نخ آکریلیک و همچنین نخ bcf میباشد که نوع و جنس نخ تاثیر به سزایی  بر روی قیمت فرش ماشینی دارد .

از باکیفیت ترین نخ های استفاده شده برای فرش های ماشینی ، نخ آکریلیک هیت ست می باشد که این نخ به خاطر کیفیت بالایی که برخوردار می باشد نسبتا دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.

تاثیر تعداد رنگ در قیمت فرش ماشینی

از عوامل دیگر تاثیر گذار قیمت فرش ، تعداد رنگ می باشد که فرش های عرضه شده ماشینی معمولا با تعداد رنگ ۸ ، ۱۰ و ۱۲ می باشد هر چه تعداد رنگ بالاتر باشد فرش زیباتر و قیمت آن فرش نیز بالاتر خواهد بود.

 تابلو فرش

تابلوفرش هم یکی از انواع فرش است که در واقع صد سالی است در بازار ها یافت می شود و می توان گفت تا قبل از آن فرشی با این اسم وجود نداشت .

تابلو فرش همانطور که گفتیم نوعی  از انواع فرش است که مهم ترین شاخصه آن جنبه تزیینی یا جنبه ظاهری و زیبایی آن است . این فرش ها را اغلب در ابعاد کوچک می بافند . مثلا ابعادی مثل ۱۰۰*۵۰ ، ۱۰۰*۷۰ و ۷۰*۵۰ که ابعاد تعریف شده برای بافت این محصولات هستند .

تابلو فرش ، فرشی در ابعاد کوچک است که دور آن  با استفاده از انواع قاب ها ، محصور می کنند .

طرح هایی که برای بافت و استفاده در این محصولات به کار گرفته می شود موضوع خاصی را دنبال می کنند و عبارتند از : مناظر طبیعی ، اشخاص ، چهره ، نقاشی های معروف ، گل و ترکیبی .

تابلو فرش می تواند دستباف باشد یا ماشینی برای بافت تابلو فرش های دستباف از الیاف طبیعی مثل پشم ، ابریشم ، کرک ، پنبه و غیره استفاده می شود . فرآیند بافت تابلو فرش به این گونه است که هنرمندان قالیباف با استفاده از دار قالی ، نقشه و نخ شروع به بافتن می کنند تا طرح نقشه به صورت یک تابلو فرش دستباف دربیاید .

این کار ممکن است ماه ها طول بکشد تا محصول نهایی به ثمر بنشینید و آماده استفاده شود .تابلو فرش ماشینی نیز با استفاده از الیاف مصنوعی بافته می شود ، همچون الیاف اکریلیک ، پلی استر ، بی سی اف و غیره .برای بافت این تابلو فرش ها ، از دستگاه های مخصوص استفاده می شود .

قیمت تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش ها مانند بقیه فرش ها عوامل گوناگونی در قیمتشان تاثیر می گذارد .

عوامل موثر در قیمت تابلو فرش عبارتند از :

کیفیت بافت ،الیاف بافت ، دستگاه بافنده ، شیوه بافت ، ابعاد بافت و غیره .

الیاف بافت تابلو فرش ها همانند فرش های ماشینی است ، الیاف آکریلیک بهترین الیافی هستند که می توانند در تولید این محصولات مورد استفاده قرار بگیرند و بنا بر این قیمت بالاتری نسبت به الیاف پلی استر و بی سی اف دارند .

قطعا ابعاد بزرگ تر نخ و الیاف بیشتری می طلبد  ابعاد هر چه بیشتر باشد قیمت تابلو فرش ماشینی نیز بیشتر خواهد شد .ارزان ترین تابلو فرشها چاپ سابلیمشن است و بعد از آن بافت و کلاریس قرار می گیرند .

 خرید حضوری

با وجود فراگیر شدن خرید اینترنتی فرش هم چنان افرادی هستند که خرید حضوری فرش را برمی گزینند و دوست دارند بصورت حضوری جنس فرش را لمس کنند و طرح ها و رنگ های آن را به وضوح در فروشگاهها دیدن کنند. به همین منظور شرکت زیراگ برای مشتریانش که در این دسته قرار دارند خرید حضوری را قرار داده است که ارسال آن نیز برای افرادی که بالای یک میلیون تومان صورت گیرد بصورت کاملا رایگان انجام می پذیرد .

خرید غیر حضوری

خرید غیر حضوری فرش ماشینی( خرید آنلاین) یکی از روش هایی است که به تازگی و در چند دهه اخیر در ایران راه اندازی شده است و با استقبال بی نظیر مردم روبرو شده است .

امروزه به دلیل مشغله زیادی که گریبان گیر افراد شده افراد زیادی هستند که زمان لازم برای خرید حضوری فرش را ندارند که با راه اندازی فروشگاه های آنلاین فرش ماشینی این مشکل کاملا برطرف شده است و هم چنین این باعث شده که واسطه های فروش و دلالان نیز از این بین حذف شوند. روش های خرید آنلاین فرش از فروشگاه زیراگ بصورت زیر می باشد.

 خرید آنلاین فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی زیراگ

 به فروشگاه آنلاین زیراگ مراجعه کنید و لیست محصولات را در منوی بالای صفحه که در قسمت فروشگاه قرار دارد مشاهده می کنید . پس از بررسی های لازم و مقایسه محصولات ،طرح ، اندازه ،رنگ و چک کردن اطلاعات فنی محصولات متناسب با نیاز خود فرش ماشینی را خریداری کنید لازم به ذکر است که در صورت خرید بالای یک میلیون هزینه حمل رایگان می باشد.

 خرید و قیمت فرش ماشینی از کانال تلگرام زیراگ

فروشگاه زیراگ برای راحتی خریداران  امکان خرید فرش از کانال تلگرام را نیز فراهم کرده است . شما می توانید در کانال تلگرام زیراگ عکس محصولات را همراه با کلیه اطلاعات فنی محصول مشاهده و پس از برگزیدن محصول مورد نظرتان در ابعاد مختلف سفارش خود را ثبت نمایید. میتوانید برای مراجعه به کانال تلگرام و آگاهی بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 خرید و مشاهده قیمت فرش ماشینی از صفحه اینستاگرام زیراگ

در صفحه اینستاگرام نیز شما عکس محصولات را به همراه اطلاعات فنی مشاهده می کنید که میتوانید فرش مورد نظرتان را انتخاب کنید، راه های ارتباطی برای ثبت سفارش و خرید در آنجا عنوان شده است که مشتری به راحتی بتواند خرید خود را انجام دهد. میتوانید برای مراجعه به صفحه اینستاگرام و آگاهی بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست