نحوه بافت فرش ماشینی یکی از نکاتی که قبل از خرید فرش باید بدانید

نحوه ی تولید فرش ماشینی چگونه است؟

یکی از نکاتی که قبل از خرید فرش های ماشینی باید در موردشان بدانید ، نحوه ی تولیدشان است . خیلی افراد برایشان سوال است که فرش ماشینی چگونه تولید می شود؟ و در آن از چه موادی استفاده شده است ؟ و سوالاتی از این قبیل .
برای بافت و تولید فرش ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می کنند که مقاومت بالایی هم دارند . طرح هم به اندازه ی جنس فرش اهمیت بالایی دارد و در انتخاب مشتری تاثیرگذار است . اولین مرحله ی تولید فرش ، بافتن نخ هاست که باعث ایجاد مقاومت می شود .

 

نحوه ی رنگرزی

پس از اینکه فرش بافته می شود ، گاهی پیش می آید که الیاف رنگ خوب و مناسبی ندارند و به همین دلیل آن ها را رنگ می کنند که این رنگ کردن نیز راه های بسیاری دارد که در ادامه توضیح می دهیم .

 

روش جوش :

جوش را می توان بهترین روش برای رنگ کردن الیاف به کار رفته در فرش دانست . این روش به این گونه است که الیاف را با رنگ دلخواه در یک ظرف قرار داده و به مدت ۴ ساعت می جوشانید تا اینکه الیاف به طور کامل رنگ بگیرند .

روش صفحه ابریشمی :

این روش به این گونه است که فرش را با الیاف بی رنگ می بافند و پس از اینکه فرش بافته شد ، طرح مورد نظر را به موادی خاص بر روی آن چاپ می کنند . در این روش از ۸ رنگ برای رنگ کردن فرش استفاده می شود که دقت زیادی هم برای این کار مورد نیاز است . این مرحله تا جایی ادامه دارد که تمام طرح روی تمام فرش چاپ شود .

روش غلتک :

روش غلطک نیز روشی دیگر است که برای نقاشی دیواری هم از آن استفاده می شود . در این روش با غلطک طرح را روی فرش چاپ می کنند و بعد از مدتی با بخار آن را خشک می کنند .

مرحله ی آخر

برای اتمام کار بعد از مراحل بافت و رنگ آمیزی فرش ماشینی ، بسیاری از قسمت های فرش با چسب به یکدیگر متصل می شوند . برای اطمینان از مقاومت فرش و اینکه خوب چسبیده باشد ، آن را روی اجاق میگذارند تا چسب تثبیت شود و فرش مستحکم شود و در مرحله آخر فرش را پرس می کنند و همینطور پرزهای آن را می گیرند و وارد بازار می کنند .

 

شما می توانید انواع فرش ماشینی را در دسته بندی های فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش گل برجسته و فرش ماشینی کاشان مشاهده و خریداری نمایید .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست