همیشه پیش آمده که فرش خانه لکه داره می شود و افراد گاهی نمی دانند که چگونه باید آن لکه را پاک کرد و از روش های اشتباهی برای از بین بردن لکه ی فرش استفاده می کنند که باعث می شود لکه شکل بدتری به خود بگیرد . در این مقاله قصد داریم نکاتی که در لکه گیری فرش ها باید رعایت کنید را توضیح دهیم .

نکات پاک کردن لکه از روی فرش

نکاتی که در این مقاله می خوانید برای تمامی فرش ها من جمله فرش های ۷۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه و گل برجسته کاربرد دارد و این را هم بگوییم که بعضی لکه ها هستند که به سختی از بین می روند. اگر فکر می کنید توانایی پاک کردن لکه را ندارید، فرش را به مراکز شست و شوی فرش ببرید تا آسیبی به فرش وارد نشود .

سرعت عمل

نکات بسیاری هستند که به هنگام لکه گرفتن فرش باید رعایت کنید ولی اولین مساله ای که باید به هنگام لکه شدن فرش به آن اهمیت دهید، سرعت عمل است. طبیعی است که وقتی فرش لکه می گیرد هرچه دیرتر به آن رسیدگی کنید، پاک کردن آ« سخت تر و سخت تر می شود. پس پیشنهاد می کنیم در مرحله ی اول با سرعت بیشتری عمل کنید .

هر لکه یک دستور العمل

مدتی پیش در مقاله این بیان کردیم که هر لکه مانند لکه ی جوهر یا لکه ی خون دستورالعمل خاص خود را دارد و انواع آن را نیز گفتیم . دومین نکته ای که باید به آن عمل کنید نیز همین است . قبل از شروع به لکه گیری ، لکه را بشناسید و دستورالعمل مربوط به آن را انجام دهید تا لکه سریع تر و بهتر پاک شود.

آزمایش

آزمایش کردن یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه نمود. برای اینکه از پاک شدن لکه ی فرش مطمئن شوید، ابتدا یک قسمت کوچک از لکه را در نظر بگیرید و اقدام به پاک کردن آن قسمت کنید تا از این که به فرش آسیبی نمی زنید اطمینان حاصل کنید. گاهی ممکن است جنس فرش به گونه ای باشد که مواد شوینده ای برای آن مضر باشد پس بهتر از قبل از همه چیز مطمئن شوید.

شفافیت فرش با نمک

گاهی حس می کنید که دیگر فرشتان مثل سابق نیست و جذابیت و شفافیت روزهای قبل را ندارد. اگر همچین احساسی داشتید از نمک استفاده کنید. ابتدا نمک را روی فرشتان بریزید و اجازه دهید تا چند ساعتی روی فرش باقی بماند. سپس فرش را جارو برقی بکشید. بعد از این متوجه می شوید که فرشتان مثل روز اول شفاف شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران ، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست