ویژگی های ریز و درشت فرش ۷۰۰ شانه

مشخصا هر نوع فرشی با هر شانه و تراکمی ویژگی های خاص خودش را دارد و ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های فرش ۷۰۰ شانه را توضیح دهیم .

شانه و تراکم :

از ویژگی های فرش های ۷۰۰ شانه ، شانه و تراکم آنهاست .
تعریف شانه برای فرش ۷۰۰ شانه به این شکل است که ۷۰۰ گره نخ خاب در یک متر از عرض فرش وجود دارد و تراکم هم گره نخ خاب در یکم متر از طول فرش می باشد . فرش های ۷۰۰ شانه ی واقعی ۷۰۰ گره می باشند و تراکم آن ها معمولا بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره است . فرش ۷۰۰ شانه ی با تراکم طولی ۲۵۵۰ حالت استاندارد فرش ۷۰۰ شانه است .
پایین و بالا بودن شانه ی فرش ها در ضخامت و استحکام فرش تاثیر می گذارد . فرش های ۷۰۰ شانه به دلیل پایین بودن شانه از ضخامت بالایی برخوردارند و همین باعث شده مقاومت و استحکام آن ها نیز بالا برود و عمر طولانی تری نسبت به باقی فرش ها داشته باشند .

خاب فرش ۷۰۰ شانه :

از دیگر ویژگی های فرش ۷۰۰ شانه نخ خاب این فرش است .
ارتفاع خاب در فرش ۷۰۰ شانه ۱۰ میلی متر است . ارتفاع خاب این فرش ها بیشتر از فرش های ۱۰۰۰ شانه ( ۸ میلی متر ) و ۱۲۰۰ شانه ( ۷ میلی متر ) است . نمره نخ خاب فرش ۷۰۰ شانه ۱۸ سه لا می باشد . هر چه شانه و تراکم بالاتر رود نخ خاب نازک تری نیاز است و در این فرش ها نخ خاب ضخیم تر از باقی فرش هاست و این امر کاملا در اسقامت ، دوام و عمر طولانی این فرش ها تاثیر گذار است که از ویژگی های مهم هر فرشی می باشد .

نخ و دستگاه بافت :

نخ خاب فرش های ۷۰۰ شانه معمولا آکرلیک می باشد که باعث لطافت و نرمی فرش می شوند و به دلیل ضخامت این فرش ها طول عمر و دوام بالایی دارند . فرش ۷۰۰ شانه ی درجه یک در حدود بین ۸ تا ۱۰ رنگ عرضه می شود که تفاوت قیمت آن ها بسیار کم است . برای بافت فرش ۷۰۰ شانه از دستگاه hcpx2 استفاده می شود که امروزه از بهترین دستگاه های بافت فرش در جهان است .

در فروشگاه زیراگ می توانید متنوع ترین فرش های ۷۰۰ شانه را با طرح و رنگ های گوناگون ، با بهترین کیفیت ممکن و با تمام ویژگی هایی که در بالا گفته شد مشاهده ، انتخاب و خریداری کنید . با ورود به صفحه ی فرش ۷۰۰ شانه می توانید تمامی دسته بندی های مختص به آن را را مشاهده فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست