ویژگی های فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی کاشان ، کارخانه های بسیاری دارد که تولید کننده و عرضه کننده ی بهترین نوع فرش هستند . همین امر باعث شده که بخش مهمی از بازار فرش و صادرات ایران را در دست بگیرد . بیشتر فرش های ماشینی کاشان از جنس آکریلیک می باشند ، که امروزه گوناگونی در طرح ها و پیشرفت چشم گیر در کیفیت فرش های ماشینی کاشان درخواست مردم را برای خرید این فرش ها بیش از پیش کرده است .
ما در این مقاله میخواهیم ویژگی های فرش ماشینی کاشان که باعث متمایز شدن آن نسبت به باقی فرش ها شده را برای شما توضیح دهیم .

مهم ترین ویژگی های یک فرش ماشینی خوب مقاومت آن ، جنس الیاف ، طرح ها و الگو ها و شانه و تراکم آن است .

فرش ماشینی کاشان

 

شانه و تراکم فرش ماشینی کاشان :

به هر مقداری که فرش تو پر تر و فشرده تر باشد ، کیفیت آن فرش نیز بسیار بالاتر است . پس وقتی شانه و تراکم فرش بالاتر رود ، فرش فشرده تر میشود.
پس طبیعتا فرشی ۱۰۰۰ شانه بسیار با کیفیت تر از فرشی ۵۰۰ یا ۷۰۰ شانه است .
با بالا رفتن شانه و تراکم فرش قیمت و وزن آن نیز تغییر می کند و بالا می رود .

مقاومت و جنس فرش ماشینی کاشان :

جنس بیشتر فرش های ماشینی شهر کاشان ، آکریلیک می باشد . آکریلیک نسبت به پلی استر خیلی بهتر است . اول این که رنگ های این جنس شادتر و شفاف تر است و دوم این که الیاف آکریلیک روشن تر ، لطیف و نرم تر هستند و در برابر آسیب های مختلف مقاومتشان بسیار بالاست .
مساله ی دیگری که در مقاومت فرش تاثیر زیادی دارد ، مطلبی بود که بالاتر گفتیم . که فشرده تر بودن فرش باعث استحکام فرش می شود پس شانه و تراکم فرش تاثیر بسزایی در مقاومت فرش دارند .
ترکیف جنس فرش ها و تراکم بالا باعث مقاوم تر شدن فرش می شود که از ویژگی های فرش ماشینی کاشان است .

فرش ماشینی کاشانطرح ها و الگوهای فرش ماشینی کاشان :

فرش های کاشان محبوبیت خاصی بین مردم دارند که یکی از دلایل مهم آن طرح های روی این فرش هاست .
فرش های ماشینی کاشان در طرح های مختلفی از جمله : طرح افشان ، طرح های اسلیمی ، طرح های شاه عباسی ، گلدانی ، طرح های شکارگاهی و حیوانی و …. تولید و به بازار عرضه می شوند . که فرش های ماشینی طرح شاه عباسی و طرح افشان نسبتا پر طرفدار تر و پر فروش تر هستند .
از مهم ترین ویژگی های فرش ماشینی کاشان ، لچکی است که در چهار گوشه فرش است و همینطور ترنجی که در مرکز فرش قرار می گیرد ، که زیبایی خاصی به فرش می دهد و همین امر باعث شده که فرش های دارای ترنج و لچک متقاضی و خریدار بیشتری داشته باشند .

نمونه فرش های با این ویژگی ها :

تقریبا تمام فرش های ماشینی کاشان از ویژگی هایی که در این مقاله گفته شد بهره مند هستند .
ما در فروشگاهمان از فرش های ماشینی کاشان که دارای این ویژگی ها هستند فرش خاطره کاشان ، فرش اردهال مشهد و فرش قیطران را عرضه کرده ایم که در سایز های استاندارد با بهترین کیفیت و با تعداد شانه و تراکم مختلف عرضه می کنیم.

برای مشاهده انواع فرش ماشینی کاشان و اطلاع از قیمت ها اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست