چرا فرش ۷۰۰ شانه بخریم ؟

یکی از فرش هایی که در سال های اخیر فروش خوبی داشته و سهم بسیار زیادی از بازار فرش را به خود اختصاص داده است ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه است . هر کس این فرش ها را در خانه دوستان و آشنایان خود به دفعات دیده است . دلیل محبوبیت این نوع از فرش های ماشینی ، ویژگی های منحصر به فردش است و این که چرا فرش ۷۰۰ شانه بخریم؟ را در ادامه توضیح خواهیم داد .

 

ویژگی ها

ویژگی های هر محصولی ، محبوبیت آن در بازار را تعیین می کند . صنعت فرش روز به روز در حال پیشرفت بوده و هست و هر روزه به ویژگی های فرش ها افزوده می شود . از مهم ترین ویژگی هایی که بر محبوبیت و فروش فرش ها تاثیر گذار است : نوع طرح و نقش فرش ها ، شانه و تراکم فرش ها و مهم تر از همه جنس الیاف فرش ها است که در مورد فرش های ۷۰۰ شانه هر کدام را توضیح می دهیم .

 

نوع طرح ها

یکی از ویژگی هایی که خریداران در نظر می گیرند ، طرح و نقش فرش است . که این فرش طرحشان کاملا مانند فرش های دست بافت است و به آن ها فرش های دست بافت گونه می گویند . حال این ویژگی شاید مهم ترین و اصلی ترین ویژگی فرش های ۷۰۰ شانه نباشد ، ولی به محبوبیت این فرش ها کمک بسیاری کرده است .

 

شانه و تراکم

از دیگر ویژگی هایی که همیشه برای تمام خریداران مهم بوده و در مورد آن به هنگام خرید سوال می کنند ، شانه ی فرش هاست . این گونه بگوییم که هر چه تعداد شانه فرش پایین تر باشد ضخامت فرش بیشتر می شود . و این مساله نیز باعث شده این فرش ها طرافداران خاص خود را داشته باشند . برخی هستند که نسبت به مبلمان بیشتر از فرش ها استفاده می کنند ، این افراد معمولا خریداران فرش های ۷۰۰ شانه هستند .

 

جنس الیاف و لطافت

مهم ترین ویژگی هر فرشی جنس نخ خاب و لطافتش است . جنس نخ خاب فرش ها در کنار تعداد شانه و تراکم ، لطافت و استحکام فرش را تعیین می کند . البته استحکام تمامی فرش ها تقریبا مانند هم است و فرقی نمی کند . امروزه انواع مختلفی از الیاف برای بافت فرش ها استفاده می شود که بهترین نوع آن ها ، الیاف آکریلیک هستند . بیشتر فرش های ۷۰۰ شانه نیز با این نوع از الیاف تولید و بافته می شوند . حال با توجه به شانه و ضخامت بالای فرش و قرار دادن آن کنار نخ خاب آکریلیک ، فرش های ۷۰۰ شانه هم بسیار لطیف می شوند و هم بسیار مستحکم . این ویژگی این فرش ها به محبوبیتشان بسیار کمک کرده است .

شما می توانید انواع فرش ۷۰۰ شانه ، فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش گل برجسته را در دسته بندی های مخصوص به خود ، مشاهده و خریداری نمایید .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ی ۰۲۱۳۳۵۶۶۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.
همچنین اگر تمایل به خرید حضوری دارید ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب منتظر شما خواهیم بود. آدرس فروشگاه ما به صورت زیر می باشد:
تهران ، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه مولوی، پلاک ۳۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست